A i kushtoni më shumë rëndësi telefonit sesa partnerit? Testojeni

0 0

Një e treta e personave që janë në një marrëdhënie ose të martuar kanë rënë pre e teknologjisë, duke i kushtuar më shumë rëndësi celularit sesa partnerit, apo gjërave që ndodhin në familje.

Si i kaloni mbrëmjet?

Nëse mbrëmjet tuaja i kaloni duke qëndruar ulur në skajet e kundërta të divanit me partnerin, të lodhur dhe vazhdimisht duke i bërë refresh faqes së instagramit, ju jeni shumë të lidhur pas atij ekrani. Hiqeni telefonin nga dora dhe lidhuni me njëri-tjetrin.

Çfarë po ndodh në shfaqjen televizive që jeni duke parë?

Ju me siguri nuk e dini apo jo? Sepse e keni ndezur kot televizorin, në të vërtetë jeni duke parë telefonin dhe çfarë po ndodh në rrjetet sociale.

Çfarë sapo tha partneri juaj?

Sa herë i thoni partnerit “Çfarë”, kur ai thotë diçka? Është koha të kërkoni falje e të përqëndroheni në marrëdhënien reale jo vetëm atë virtuale.

Kur ka qenë hera e fundit që keni diskutuar për diçka të rëndësishme me partnerin?

Mbaj mend që biseda ime e rëndësishme me partnerin ka qenë lidhur me një ndryshim të aplikacionit të WhatsApp. A është kjo mënyra si duhet të jetë një martesë moderne e ditëve të sotme?

Çfarë ishte ajo zhurmë?

Dëgjoni një zhurmë nga një ambient i shtëpisë prej disa minutash, por nuk e hiqni telefonin nga dora? Mund të jetë fëmija juaj që ka nevojë për ju, mund të jetë prishur diçka me rëndësi etj. Majft e patët mendjen vetëm te telefoni.

Lexo edhe: 6 gjerat qe i japin fund nje martese


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X