A është normale që të vjellat në shtatzani të shoqërohen me gjak?

0 0

Kur u zgjova këtë mëngjes volla si zakonisht, dhe vura re pak gjak. A është normale kjo?

Vjellja gjatë shtatzanisë, për fat të keq, është diçka që shumica e grave shtatzëna e kalojnë në një fazë të shtatzanisë ose në një tjetër. Megjithatë, të shikoni gjak kur villni, nuk është normale.

Herë pas here, kur një grua ka të vjella të rënda në mëngjes apo kur vjell çdo ditë, ajo mund të heqë një pjesë të ezofagut dhe kjo mund të çojë në gjakderdhje. Kjo është zakonisht, arsyeja më e shpeshtë. Shpesh ka shumë mënyra si ato natyrale dhe ato mjekësore që mund të ndihmojnë në rrallimin e të vjellave dhe të shërojnë ezofagun.

Sidoqoftë, mund të ketë probleme më serioze që mund të shkaktojnë hematemizë kështu që edhe në qoftë se keni patur vetëm pak gjakderdhje, gjëja më e sigurt që mund të bëni është ta përmendni këtë tek mjeku për të marrë mendimin e tij.

Lexo edhe: Te vjellat e mengjesit, kur fillojne?
')}






Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X