loading

7 receta për pije freskuese në verë

0 0

Një mënyrë për të luftuar vapën e këtyre ditëve të verës është konsumi i pijeve të freskëta. Më poshtë po ju sugjerojmë 7 kombinime për të bërë pije të shëndetshme me frutat e stinës.

  1. Lëng shalqiri dhe liçi

Një mënyrë freskuese për të mundur vapën. Hidhni copa të shalqiri së bashku me xhinxherin, gjethe nenexhiku, limon dhe liçi (ndryshe qershia aziatike) dhe shumë akull në një gotë!

  1. Lëng kivi

Një gotë pije freskuese me kastravec, kivi dhe xhinxher do të ishte ideale.

  1. Ananas

Kjo recetë kërkon ananas të freskët, të përzier me pluhur qimnoni, kripë të zezë dhe lëng limoni.

  1. Lëng kopre dhe liçi

Shtrydhni liçi, hidhni limon jeshil dhe kopër për të përfituar një lëng freskues në ditët e nxehta të verës.

  1. Lëng manaferrash

Përzieni manaferra, limon jeshil, portokall dhe rrush për të marrë një lëng të shijshëm.

  1. Lëng portokalli dhe borzilok

Portokalli dhe borziloku krijojnë këtë pije rigjallëruese e cila është e përkryer për të mundur vapën. Mbusheni me akull dhe kënaquni.

  1. Lëng shege

Kombinimi i panxharit me shegën jo vetëm ju freskon por është dhe një mënyrë e mirë detoksi.

Lexo edhe: Konsumimi i lëngjëve gjatë vakteve, na bëjnë mirë apo keq?

A keni bere ndonjehere blerje online?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Përfitimet shëndetësore nga lakrat e...

Lakrat e Brukselit janë produkt i pasur me vlera ushqyese dhe konsumi i tyre ka shumë përfitime shëndetësore. Janë të pasura me antioksidantë Nga konsum i ityre çdo ditë, rezulton...

Përfitimet shëndetësore nga konsumi i...

Përveçse janë të mrekullueshme dhe të shijshme, luleshtrydhet janë jashtëzakonisht të gjithanshme. Ato janë gjithashtu mbrojtëse të fuqishme të shëndetit. Këtu janë disa nga përfitimet e tyre mbresëlënëse. Një filxhan...

Ushqimet gjatë natës që përmirësojnë...

Ju ndodh ndonjëherë t'ju dalë gjumi dhe të shkoni në kuzhinë për të marrë ndonjë ushqim gjatë natës? Nëse hani ushqimet e mëposhtme, ato do të kenë një impakt që...

Përfitimet shëndetsore nga konsumi i...

Karotat përmirësojnë shikimin Një karotë me madhësi normale, mund të sigurojë mbi 200% të nevojave ditore për vitaminë A. Ky element është shumë i rëndësishëm për shëndetin e mushkërive, lëkurës...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X