14 gjerat qe nje grua shtatzane deshiron qe burri te dije

0 0

Me siguri edhe ju po mendoni se bashkëshorti juaj duhet të dijë:

• Se keni nevojë t’ju shprehë që jeni e bukur. Të gjitha nënat kanë nevojë për këtë.
• Jeni e fiksuar pas përmasave dhe peshës së bebes. Mendoni çdo javë sa i madh do të jetë ai tani.
• Hormonet janë shkatërruese. Ndonjëherë ju duket sikur nuk keni kontroll mbi veten tuaj dhe për pasojë nuk duhet ta marrë gjithçka personale.
• Nuk jeni e paaftë. Sigurisht që keni nevojë për ndihmë por gjërat që insistoni t’i bëni sepse mundeni nuk duhet t’jua ndalojnë t’i bëni.
• Ndiheni tepër e lodhur. Madje ndiheni e lodhur edhe nëse sapo jeni ngritur nga shtrati.
• Duhet të largojë duart nga barku gjatë marrëdhënieve seksuale. Lëvizja e fëmijës në atë moment mund të shkaktojë siklet.
• Nuk duhet të shprehni se duket e shëndoshë, e fryrë dhe e madhe. Këtë e dinë të gjithë, e di edhe ajo por nuk duhet ta përmendni vazhdimisht.
• Gjoksi nuk duhet të preket. Dhe nëse do të merrni lejën ta bëni duhet të përdorni shumë delikatesë.
• Zona vaginale dhemb.
• Askush nuk e di me saktësi se kur do të vijë në jetë fëmija. Kështu nuk duhet të pyesni apo hamëndësoni nëse do të mund ta keni me vete gjatë vizitës tek prindërit në qytetin që jetojnë ata, nëse do të mund ta keni fëmijën me vete gjatë pushimeve e me radhë.
• E mendoni lindjen si diçka të bukur. Sigurisht që nuk duhet ta mendoni si diçka të frikshme dhe t’i shkaktoni asaj ankth, por as ta mendoni si diçka që do të kalohet tepër me lehtësi.
• Edhe yjet e Holliwood-it kanë kaluar të njëjtat gjëra si ju gjatë shtatzanisë. Edhe rritjen në peshë e madje edhe strijat apo celulitin.
Pas lindjes së fëmijës do të keni një periudhë që marrëdhënia seksuale do të jetë e ndaluar. Dhe ju duhet ta respektoni këtë.

Lexoni edhe: 7 mendimet e nje gruaje shtatzene gjate shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X