10 keshillat qe do te ndryshojne jeten e cdo gruaje!

0 0

Është shumë e rëndësishme që në jetë të marrësh këshillat e duhura, të shpresosh për më mirë, të ndihesh gjithmonë e frymëzuar për të bërë atë që duhet…

Dhe ndërsa jetoni, ndiqni 10 këshillat që do t’jua bëjnë jetën tuaj më të bukur!

  • Nëse jeni duke planifikuar jetën tuaj, mos thoni asnjëherë “kurrë”! Kjo do të limitojë mundësitë tuaja si edhe aftësinë tuaj për të pranuar gjërat pozitive që ju ofrohen.
  • Nëse jeni duke rritur një fëmijë, i besoni instiktit tuaj! Mendimi i doktorit është shumë i vlefshëm, por askush nuk e njeh fëmijën tuaj më mirë se ju, prandaj diskutoni së bashku.
  • Të qënit një person i ndershëm? Mbajeni fjalen qe jepni, është gjëja më e fuqishme që keni!
  • Për të bërë zgjedhjen e duhur, mendoni se gjithmonë do të keni disa zgjidhje në dispozicion. Ato nuk mund të jenë ajo që ju keni imagjinuar dhe dëshiruar, por gjithmonë janë një zgjidhje!
  • Mos kini frikë nga e shkuara. Nëse do të jetoni kështu do të humbni të tashmen.
  • Ndërsa vendosni për karrierën tuaj, bëni atë që dëshironi më shumë! Duhet të kaloni më shumë orë duke punuar, dhe jo duke u përpjekur të doni punën tuaj!
  • Miqtë janë të rëndësishëm. Kujdes nga njerëzit që nuk kanë miq!
  • Të jesh i rëndësishëm. Mos toleroni nëse dikush synon t’ju ulë reputacionin tuaj.
  • Lereni të shkojë! Të zhytesh në inat është e ngjashme me pirjen e helmit nga ju ndërsa prisni të vdesë personi tjetër!
  • Mos lejoni askënd të përcaktojë sa vleni!

Lexoni dhe: 9 këshilla nga nënat e vjetra për ato më të rejat

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X