Zemërgjerësia e këtij fëmije arriti të shpëtonte macen duke ngordhur

0 0

 

Zemra e madhe e fëmijëve i bën ata, në çdo situatë, të tregojnë ndjeshmëri dhe altruizëm. Një kotele e vogël u hodh nga një makinë dhe mbeti në mes të rrugës. Një vogëlush i ulur në autobus që priste të kthehej në shtëpi pas shkollës, pa gjithë skenën. Pronarët e vjetër të kafshës në fakt kishin vendosur ta braktisin duke e hedhur në anën e rrugës nga makina që ishte në ecje.

Kotelja u sigurua nga shoferi i autobusit të shkollës

“Fëmija më kërkoi të ndaloja dhe të shpëtoja macen. Dhe nuk mund të besoja sytë e mi: macja ishte nisur hedhur si të ishte një qese plehrash”, tha shoferi. Megjithatë kotelja ishte ende gjallë. Shoferi e mbrojti kafshën para se të goditej nga një makinë.

Ata e dërguan macen në spitali ne kafshëve, në gjendje shumë të rënduar. Megjithatë, veterinerët mundën ta shpëtonin. Kotelja kishte një këmbë të thyer e cila duhej operuar. Operacioni ishte i vështirë sepse gjendja e përgjithshme ishte shumë e rëndë.

Pas gjithë këtyre peripecive, macja u adoptua nga një familje që i do shumë kafshët, të cilët kujdesen ende për të.

Lexo edhe: Sipas studimeve, kafshet shtepiake e zhvillojne me teper femijen


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X