“Yllka” me peshk (12 muaj+)

0 0

Perberesit
– 200 gr merluc
– 50 gr makarona te vogla tip ylli
– 1/4 thelpi hudher
– 2 domate te vogla (tip pomodorini)
– Pak borzilok
– Pak majdanoz
– Vaj ulliri
– Kripe
Pergatitja
Pastroni mire peshkun dhe me pas priteni ne copa te vogla. Shtypeni hudhren dhe hidheni ne nje tigan me pak vaj ulliri, me pas shtoni domatet e prera ne mes, borzilokun dhe majdanozin. I skuqni pak dhe me pas shtoni peshkun. I hidhni rreth 500 ml uje, kripen dhe i vendosni te zjejne per rreth 15′. Hiqni nga masa peshkun dhe kulloni lengun ne nje tenxhere. I shtoni lengut peshkun e hequr pak me pare dhe e vendosni te zjeje perseri. Kur e gjitha te kete zjere mire shtoni makaronat. Pasi e keni hedhur ne pjate i rregulloni me pak vaj ulliri. Ushqimi eshte gati!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X