Xhensila Myrtezaj urim për nënën: E shenjtë si ty/ FOTO

0 0

Festa e 8 Marsit, përveç organizimeve të shumta të grave me njëra-tjetrën, me shoqet e koleget, përveç dhuratave për nënën, motrën, shoqen, vjehrrën etj në epokën tonë shoqërohet edhe me shumë postime në rrjete sociale, ku gjejmë një mënyrë për të shprehur veten, si në një ditar që është i lexueshëm nga të gjtihë ata që na ndjekin.

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka zgjedhur këtë mënyrë për t’i uruar ditën e gruas nënës së saj dhe nënës së bashkëshortit, aktorit të humorit Besart Kallaku.

Në një postim me disa foto në Instagram, ajo ka shkruar fjalë të bukura për nënën e vjehrrën.

E veçanta e këtij urimi, gjë që Xhensila e ka shprehur edhe në shkrim është fakti se ajo për herë të parë e uron nënën, duke qenë vetë në statusin e saj, duke qenë vetë nëna e një vajze.
“Mam, te kam uruar gjithmone per 8-Marsin. Por nuk e kam pasur ndjesine kurre sa sot. Te jesh Nene, e shenjte si ty, si ju. Mam, urime shpirt, dhimbja dhe loti im. Krahet dhe perqafimi im, preheri im dhe supi ku jam mbeshtetur per here te pare. Faleminderit Mam, per gjithcka. Faleminderit Mami i Besit, Shpresa, me dhe djalin dhe ngrohtesine qe kisha shpresuar gjithe jeten. Perqafime dhe gezuar per te gjitha nenat”, – ka shkruar këngëtarja.

xhensilaaaaaa

xhensilaaaa

 






Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X