loading

Xhensila Myrtezaj: Për mua dielli lind dy herë, kur vajza…

0 0

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka lënë pas vitin më të bukur të jetës së saj. Në 2018 ajo ka marrë dhe titullin emrin më të rëndësishëm që mund të mbajë ndonjëherë në jetë atë të të bërit nënë. Në korrik të vitit të kaluar ajo solli në jetë vajzën e saj të parë, të cilën e pagëzoi me emrin Ajka.

E ftuar në emisonin Mirage, Xhensila e ka shumë të vështirë të flasë për të bijën, pasi vërehet qartë që përlotet megjithatë edhe pse e emocionuar ajo ia doli të gjente fjalët më të bukura për të përshkruar në një frazë gjithë ndjesinë që Ajka i ka dhuruar.

“Për mua dielli lind dy herë. Një herë kur del dhe një herë kur vajza hap sytë”. Kështu e ka filluar dhe e ka përfunduar ajo  këtë temë duke thënë se kurrë nuk do të thotë më shumë se kaq për Ajkën.

Ndërsa përsa i përket periudhës së shtatzanisë, Xhensila tregon se ishte një periudhë kureshtjeje e madhe se si do të ishte ëngjëlli që po vinte në jetë dhe si do të ishte ajo vetë si nënë. Por, gjithçka rrodhi natyrshëm tha ajo dhe kur lindi vajza e kuptoi se asgjë nuk kishte më shumë vlerë.

Gjatë shtatzanisë këngëtarja gjithashtu ka xhiruar videoklipin e këngës Çika Çika.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shtatzania është ngjitëse edhe për...

Thuhet se shtatzania mund të jetë ngjitëse mes miqve dhe një foto në një departament zjarrfikësish e vërteton më së miri. Shtatë nga zjarrfikësit atje mirëpritën foshnjat në 15 muajt...

“S’do të gjesh kurrë burrë”,...

U rrita në një familje tradicionale italiane që e donte ushqimin. Për ne, diçka si makarona me salcë të kuqe ishte vetëm një vakt i zakonshëm i përditshëm. Ishin gjithashtu...

Cigaret elektronike mund të jenë...

Rrezikshmëria e cigareve elektronike Cigaret elektronike nuk janë saktësisht alternativa të shëndetshme ndaj cigareve tradicionale, siç reklamohen për efekte marketingu. Ndërsa prodhuesit pretendojnë se cigaret elektronike mund të ndihmojnë njerëzit...

“Një ritual për pushime”, Aulona...

Nëse keni marrë tashmë pushimet dhe nuk dini se si ta bëni fëmijën tuaj të argëtohet, gazetarja Aulona Musta ju jep një nga idetë më të mrekullueshme. Ajo është duke...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X