Vjehrra i ndryshon emrin foshnjës pa dijeninë e së ëmës

0 0

 

Marrëdhënia vjehrrë-nuse është lakuar gjithnjë si një marrëdhënie jo shumë e mirë e konfliktuale. Por pavarësisht gjithë tentativave për të hedhur poshtë këtë mit, historia e një nëne të re, rikthen edhe njëherë besimin se një nsue e një vjehrrë e kanë të vështirë të kenë marrëdhënie të mira me njëra-tjetrën.

Nëna tregon se kishte pasur vështirësi me të shoqin për të gjetur një emër të ndërmjetëm për djalin e tyre. Ata ishin midis emrit Finley dhe Finlay. Pasi ranë dakord për t’ja vendosur Finley, nëna e qetë për këtë temë, ishte fokusuar në rikuperimin fizik nga operacioni cezarian.

Kur djali u bë dy muajsh, nëna shkoi të merrte disa dokumente të tij. Aty u habit kur pa se emri i djalit nuk ishte në versionin që kishin rënë dakord, por ishte vendosur opsioni tjetër.

Këtë gjë e kishte bërë vjehrra e saj, pa dijeninë e prindërve, me arsyetimin se merii Finlay tingëllonte më mashkullor se Finley për nipin e porsalindur. Gjithçka kishte ndodhur ndërkohë që nëna shërohej nga operacioni.

Sigurisht diçka e tillë pa aprovimin e saj, shkaktoi tension dhe zemërim tek nëna e re.

Ajo do të bëjë çdo përpjekje ligjore për t’i vendosur të birit emrin që dëshiron.

Lexo edhe: T’i ndryshosh emrin djalit per shkak te nje tatuazhi


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X