Vajza e Jona Kalemaj ka ditëlindjen, ja poezia që i ka kushtuar/ FOTO

0 0

Vajza e madhe e blogeres Jona Kalemaj feston sot ditëlindjen. Vogëlushja Ejsi mbush sot pesë vjeç dhe bëhen plot pesë vite lumturi e gëzim që ajo ka sjellë në familje. Në këtë ditë kaq të rëndësishme, sigurisht që nuk mund të mungonte urimi i mami Jonës, e cila herë pas here na ka treguar se është e talentuar të thurë edhe vargje me fjalët që i dalin nga zemra.

Dhe këtë herë janë fjalët më të bukura e të sinqerta që i dalin për krijesën e saj që ka pesë vite që i zbukuron jetën.

Poezia që Jona Kalemaj i ka dedikuar vajzës së saj Ejsit në ditëlindjen e pestë:

5 vjet jet, sa shum dhe pak
5 vjet , mbushur me dashni
5 vjet , iken si tik-tak
5 vjet jet , plot lumturi
.
.
5 vjet , lule qe lulezon
5 vjet, gjak i gjakut tim
5 vjet , zemra qe pulson
5 vjet jet plot bekim
.
.
5 vjet nuk di si shkuan
5 vjet ? Ti linde dje
5 vjet , kur fluturuan?
5 vjet jet parajs për ne .


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një javë me Atarën, Orinda...

Një javë më parë, çifti shumë i dashur Orinda Huta dhe Turjan Hysko përjetuan lumturinë më të madhe të jetës. Orinda solli në jetë një vogëlushe, fëmijën e tyre të...

Kënga e preferuar e vajzës...

Mes shumë fansash që ka hiti veror "Nina" nga Flori mUmajesi, Klajdi e Bruno, ka edhe një adhuruese të vogël. Bëhet fjalë për Ajkën, vajzën e artistëve Xhensila Myrtezajt dhe...

Ami flet për pjesëmarrjen e...

Aktori dhe producenti i njohur Emal Mamaqi aktualisht po përgatitet për filmin e tij të tretë komedi dhe një seriali me 10 dhe 12 episode. Seriali do të titullohet “H.O.T”...

Këngëtari tregon pse e pagëzoi...

Këngëtari shumë i njohur ndërkombëtarisht Jason Derulo është bërë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij solli në jetë një djalë dhe ishte pikërisht ajo që ndau lajmin e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X