Video prekëse, 5-vjeçari dhuron kursimet për familjen në nevojë

0 0

Bamirësia dhe humaniteti nuk varfërojnë askënd. Dhe si duket një gjë të tillë e ka kuptuar edhe vogëlushi 5 vjeçar, Ajki Nurka, i cili ka vendosur të dhurojë të gjitha kursimet e tij. Ajki, i është bashkuar personave që kanë ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Siç duket nga videoja e publikuar nga Newsbomb, 5-vjeçari shumë i vendosur i dorëzon arkën e kursimeve familjes në Vaqarr.

Ëmbëlsia dhe pafajësia e Ajkit tregojnë që secili prej nesh me sado pak mund të bëjë të lumtur dikë që ka vërtet nevojë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Aktiviteti fizik në mëngjes: më...

Cila është koha më e mirë për të bërë sport? A është më mirë të bëni ushtrime para mëngjesit apo pas konsumut të tij? Kërkimi shkencor i botuar në Journal...

Si ia doli kjo nënë...

Fëmijët janë mrekulli të vogla; ata mësojnë dhe rriten me hapa të mëdhenj dhe kanë një energji në dukje të pafundme. Vërtet, ata janë vazhdimisht në lëvizje! Dhe ndonjëherë prindërit...

Kur smartfoni ndërhyn në marrëdhënien...

Një studim nga Universiteti i Milano-Bicoccës, botuar në Gazetën e Marrëdhënieve Sociale dhe Personale zbuloi se dedikimi i një vëmendjeje të madhe telefonit në prani të fëmijëve mund të përkeqësojë...

Pasojat e Covid 19, shtohen...

Problemet e ndryshme të lidhura me pandeminë Covid-19 përfshijnë gjithashtu rritjen e rasteve të çrregullimeve mendore në të gjitha grupmoshat. Sidoqoftë, ekspertët janë veçanërisht të shqetësuar për trendin rritës në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X