Vetëvritet nëna me foshnjen, vdes edhe gjyshja në tentativë për t’i shpëtuar

0 0

Drama në Rusi: historia tragjike

Një histori tragjike ka ndodhur në Rusi, ku nëna ka bërë vetëvrasje duke u hedhur nga kati i 12 i ndërtesës me të bijën në krahë. Gjyshja, në pëprjekje për t’i shpëtuar ka rënë dhe ka vdekur bashkë me to.

Gjyshja arriti t’i merrte nënës një nga vajzat, ndërkohë që ajo ishte hedhur me vajzën tjetër foshnje.

Kjo është arsyeja pse edhe gjyshja ishte e përfshirë në dramë, e hedhur në tokë me vajzën dhe foshnjen e saj.

Trupat u gjetën nga kalimtarët dhe banorët e ndërtesës, të cilët menjëherë kërkuan ndihmë, edhe nëse gjithçka ishte e padobishme. Mami, gjyshja dhe mbesa vdiqën menjëherë.

Arsyet e mundshme

Një burim anonim i afërt me familjen tha se arsyet që e detyruan nënën e dy vajzave drejt këtij veprimi tragjik ishin marëdhëniet e këqija me të shoqin pas lindjes së vajzës së vogël dhe fakti se vjehërrit e saj e quanin nënë jo të mirë.

Lexo edhe: Tentoi vetevrasje, 21-vjeçarja ben transplantin e fytyres


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X