Vështirësitë e nënës së re për t’i dhuruar një motër të birit

0 1

Amy Schumer ka qenë jashtëzakonisht e sinqertë për çdo pjesë të rrugëtimit të saj të të bërit nënë – nga beteja e saj me të vjellat e tmerrshme deri në përvojën e saj të lindjes përmes operacionit cezarian dhe më së fundmi vendimin e saj për të hequr dorë nga pompimi.

Dhe këtë javë ajo u shpreh se nuk ka përfunduar ende. Djali i saj Xheni tani është 8 muajsh dhe Amy sapo filloi IVF.

IVF mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë dhe është këndshëm  të shohësh Amyn duke përdorur platformën e saj për të folur se si ardhja në jetë e bebeve nuk është gjithmonë e lehtë (ose e këndshme). Ndonjëherë ajo shkakton dhembje fizike dhe emocionale.

Amy Schumer: “Unë jam një javë në IVF …”

Schumer postoi një fotografi të barkut të saj të enjten, duke treguar shenjën e operacionit dhe të tjerat nga procedurat që lidhen me IVF.

“Unë jam një javë në IVF dhe ndihem vërtet shumë e emocionuar. Nëse dikush ka kaluar këtë eksperiencë dhe nëse keni ndonjë këshillë ose nuk do ta kishit problem të ndani përvojën tuaj me mua, ju lutemi bëjeni. Unë kam ngrirë vezët dhe po përpiqemi të gjejmë se çfarë të bëjmë për t’i dhënë Xhenit një motër”, ka prezantuar ajo në foto.

Schumer kishte një shtatzani shumë të vështirë me djalin. Ajo villte çdo ditë aq shumë, saqë përfundonte shpesh e shtruar në spital. Nuk ishte kënaqësi, por të bërit nënë, po ishte. Në fund të vitit 2019 ajo postoi një foto të sajën me bashkëshortin Chris dhe foshnjën Xhen, dhe shkroi: “Ky ka qenë deri tani viti më i mirë i jetës sime dhe kam kaluar gjysmën e tij duke vjellë çdo ditë”.

Nga postimet e saj në Instagram është e qartë që mëmësia do të thotë shumë për Schumer.

Asaj iu desh të kalonte shumë për të sjellë në jetë Xhenin dhe tani ajo po përgatitet të kalojë përsëri shumë, gjatë këtij udhëtimi IVF. Ne nuk e dimë nëse ai udhëtim do të përfundojë në një shtatzani, surrogaci apo çfarë, por shpresojmë se do të përfundojë në një motër për Xhenin sepse kjo është ajo që dëshirojnë Schumer dhe burri i saj.

Lexo edhe: Marrëdhëniet seksuale gjatë dhe pas IVF  1. Pergrate

    […] Vështirësitë e nënës së re për t’i dhuruar një motër të birithttps://www.pernenat.al/veshtiresite-e-nenes-se-re-per-ti-dhuruar-nje-moter-te-birit/ […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si mund ta realizoni testin...

Të gjitha mikeshat tuaja flasin për testin Nifty? Keni lexuar për të nëpër forume, Facebook, dhe për më tepër nënat e ardhshme kanë shumë komente për të. Por cili eshte vendimi...

Lajm i keq për gratë...

Rregulla të reja do të zbatohen për të quajturin "turizmi i lindjes", ku gra shtatzanë udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara për të lindur fëmijët atje, duke përfituar kështu nënshtetësinë amerikane...

Pse çdo shtatzënë duhet ta...

Shtatzënia e juaj është e planifikuar ose jo. Ndoshta për këtë ke pritur me vite, ndoshta ka ardhur si një befasi e këndshme. Asgjë nga kjo nuk ka rëndësi, tani...

Çfarë mund të bëjë partneri...

Ju mund të mendoni se shtatëzania e parë do të ishte një gjë mjaft e thjeshtë për t’u fshehur gjatë javëve të para të odisesë 9-mujore. Në fund të fundit,...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X