loading

Vdes vogëlushja gjatë pushimeve, mori dozën e gabuar të paracatamolit

0 0

Drama gjatë pushimeve

Doza e gabuar e paracetamolit ishte shkaku i vdekjes së parakohshme dhe absurde të Lily Gibson, një vajzë tre vjeçare angleze. Ngjarja ka ndodhur ndërsa familja ishte me pushime në Turqi.

Historia

Faktet datojnë në Gusht 2018. Gjatë periudhës së pushimeve me prindërit e saj, vogëlushja Lily filloi të ndjehet sëmurë dhe lëkura e saj filloi të zverdhej. Kjo është arsyeja pse nëna dhe babai vendosën ta çojnë te një mjek lokal, i cili tha se, sipas mendimit të tij, fëmija duhej të rihidratohej.

Doza e paracetamolit mund të jetë e pasaktë

Mjeku kështu i ka dhënë fëmijës lëngje dhe paracetamol. Megjithatë, pas disa orësh, fëmija ka vdekur. Sipas Daily Mail, fëmija mund të kishte pësuar dëmtime në mëlçi pasi ishte helmuar nga një “dozë e papërshtatshme” e paracetamolit.

Babai i vajzës tha se Lily kaloi gjashtë orë në qendrën mjekësore turke.

Hetimet në vazhdim

Tani hetuesit po hetojnë vdekjen e vogëlushes Lily: hetimet, në veçanti, kanë për qëllim verifikimin edhe nëse siguria e dobët e ushqimit e hotelit, e cila raportohet se kishte një rezultat higjeno 54%, mund të ketë ndikuar, të paktën në fillim.

Dyshimi është se mund të ketë marrë një lloj hepatiti viral, i cili madje mund të kishte çuar në vdekjen e tij. Ndërkohë, miqtë dhe të afërmit e familjes kanë mbledhur më shumë se 4,000 paund për të përmbushur shpenzimet e Gibsons.

Lexo edhe: Kujdestarja i thyen kurrizin foshnjës 4 muajsh, arsyeja: qante shumë


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Fëmija model/blogger/ influencer në rrjetet...

Që në momentet e para kur erdhi në jetë vajza ime, kisha dëshirë të papërmbajtshme për të fotografuar çdo çast të lindjes së saj. Fillimisht kjo dëshirë lindi nga nevoja...

A mund të bashkëprindërojnë dy...

Prindërimi funksionon më së miri kur të dy prindërit janë dakord me të njëjtat gjëra, të njëjtat rregulla e masa disiplinore për rritjen e fëmijës. Ideale për një fëmijë do...

Fëmijët që luajnë sporte janë...

Fëmijët që ushtrojnë aktivitet sportiv rregullisht janë më mirë me rezultate në shkollë sesa moshatarët e tyre që qëndojnë pasivë. Aktiviteti fizik jo vetëm që e mban trupin të shëndetshëm,...

Burrat nuk qajnë!

Nga rrugëtimi Tiranë-Durrës pashë një familje me katër anëtarë dhe një dinamikë ngjarjesh mes tyre. Ishin prindërit, një djalë rreth 6 vjeç dhe djali tjetër bebe. Nëna mbante në prehër...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X