loading

Vdes personi më i vjetër në Britani në moshën 112 vjeçare, zbulohet sekreti i jetëgjatësisë

Personi më i vjetër në Britani ka vdekur në moshën 112 vjeçare. Më herët ajo ka treguar se sekreti i jetëgjatësisë së saj ka qenë konsumi i një gote uiski çdo darkë pë 60 vjet.
0 0

Personi më i vjetër në Britani, Grace Jones, ka vdekur në moshën 112-vjeçare.

Vajza e saj tha se super gruaja që kishte jetuar më shumë se një shekull, të cilën e quanin Grace e mrekullueshme, vdiq në shtëpinë e saj  ditën e premte.

Duke folur për nënën e saj “të mrekullueshme”, Deirdre McCarthy, 81 vjeçe, tha: “Nuk kam ëndërruar kurrë kur isha një vajzë e vogël që nëna ime do të ishte pikë referimi për të gjithë vendin. I thashë miqve të mi: Ajo është një dhuratë e mbushur me histori. Ajo ishte e mrekullueshme dhe kishte një sens të këndshëm humori”.

Pas ditëlindjes së saj të 112-të, Jones ia atribuonte jetëgjatësinë e saj pjesërisht uiskit.

Ajo është shprehur më herët: “Uiski është shumë i mirë. Unë fillova të pija nga një gotë çdo natë kur bëra 50 vjeçe dhe kështu kam vazhduar për 60 vitet e tjera dhe nuk kam ndërmend të ndaloj.

“Mjeku im më tha:” Vazhdo me uiski, Grace, të bën mirë për zemrën”.

Jones, e lindur më 16 shtator 1906, u bë personi më i vjetër në Britani pas vdekjes së Oliver Boar, në moshën 113 vjeçare, në shtator.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shtatzania është ngjitëse edhe për...

Thuhet se shtatzania mund të jetë ngjitëse mes miqve dhe një foto në një departament zjarrfikësish e vërteton më së miri. Shtatë nga zjarrfikësit atje mirëpritën foshnjat në 15 muajt...

“S’do të gjesh kurrë burrë”,...

U rrita në një familje tradicionale italiane që e donte ushqimin. Për ne, diçka si makarona me salcë të kuqe ishte vetëm një vakt i zakonshëm i përditshëm. Ishin gjithashtu...

Cigaret elektronike mund të jenë...

Rrezikshmëria e cigareve elektronike Cigaret elektronike nuk janë saktësisht alternativa të shëndetshme ndaj cigareve tradicionale, siç reklamohen për efekte marketingu. Ndërsa prodhuesit pretendojnë se cigaret elektronike mund të ndihmojnë njerëzit...

Fotografja nis fushatën ndërgjegjësuese “Pas...

Fushata e fotografes Politikat e shërbimit të Facebook shpjegojnë se gjiganti i medias sociale do të censurojë gjëra të tilla si "imazhet e dhunës", "video që tregojnë aktet e torturës"...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X