Vajza preu paratë me gërshërë për t’ja “veshur” kukullave, ja vendimi që mori e ëma

0 0

Një nënë u trondit pa masë kur zbuloi se vajza e saj 4-vjeçare preu me gërshërë të gjitha paratë e saj, në mënyrë që të ngjiste kokën e Mbretëreshës në kukullat e saj.

Me anë të një postimi në Facebook, Victoria Ingham nga Middlesborough, Angli, ndau fotot që vajza e saj Esme kishte bërë.

Edhe pse Victoria u shkatërrua nga humbja e parave, ajo mund të shihte anën zbavitëse të situatës.

“Nuk e di a të qesh apo të qaj, gjithçka që di është se jam absolutisht trokë, kështu që donacionet janë të mirëseardhura”, – shkruan e ëma e vogëlushes me nota humori.

Ajo tregon se kuptoi gjithçka kur vajza i tha se kishte tre kukulla, por vetëm dy kartmonedha.

Më tej Esme tregoi aftësinë e saj krijuese duke përdorur një maskë të disponueshme për fytyrën si një fustan për njërën prej kukullave.

Postimi që atëherë është bërë viral, me 14 mijë njerëz që e pëlqejnë dhe mijëra njerëz etiketojnë miqtë e tyre në komente.

Ajo shpjegoi se faqja ishte hapur sepse të huajt i kishin ofruar me dashamirësi t’i dërgonin Viktorias para për të kompensuar atë që kishte humbur, por ajo kishte një ide më të mirë. Ato vendosën t’i dhuronin paratë në pavioni ne fëmijëve në spitalin “James Cook”.

Viktoria është një studente infermierie, që diplomohet në shtator, dhe ka parë nga afër efektet e Covid. “Si prind është mjaft e vështirë të shohësh fëmijën tënd të sëmurë, megjithatë, në këto kohë mund të jetë edhe më e vështirë. Të gjitha paratë e grumbulluara do të shkojnë në repartin ku ata me shpresë mund t’i shpenzojnë për lodra, madje edhe arte dhe vepra artizanale për artistë të rinj si perëndesha ime Esme.”


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të trajtojmë fëmijët me...

Fëmijët me IQ (inteligjencë) mbi mesataren dhe mbindjeshmëri të thellë janë në rritje, por shpesh askush - nga prindërit, shkolla, tek shoqëria - nuk dinë si t’i mbështesë siç duhet....

Agjeneza dentare një problem jo...

Kur bëhet fjalë për çrregullimet dentare tek fëmijët, menjëherë mendohet për prishjen e dhëmbëve. Por ky nuk është problemi i vetëm i zakonshëm gjatë fëmijërisë (dhe moshës së maturuar). Ekziston...

5  arsye  përse deti është...

Këtu janë 5 arsye pse sjellja e fëmijëve tuaj në det është e mirë për ta: Uji i kripur i detit është një tonik për traktin respirator, për lëkurën e...

Rriten rastet e diabetit te...

Etje e tepërt, humbje peshe ndërsa vazhdoni të hani normalisht, sasi e shtuar urine: këto nuk janë simptoma për t’u nënvlerësuar, sepse ato mund të jenë shenja të një sëmundjeje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X