Vajza me tortë me marijuana për ditëlindje

Nje pasticeri ka degjuar gabim porosine dhe ka pergatitur per ditelindjen e klientes torte me marijuana.
0 0

Nëna e Kensli Davis i kërkoi një pastiçerie në Atlanta të dekoruar një tortë me akullore me imazhet e personazhit Moana, e preferuara e vajzës së saj. Punonjëset e pastiçerisë, në vend të emrit Moana, dëgjuan “marijuanë” dhe veproi në përputhje me rrethanat. Torta erdhi plot me krem ​t​ë gjelbër dhe imazhet e një fletë kanabisi dhe një personazh me sytë e skuqur nga tymi.

Ato e kanë marrë me sportivitet e humor situatën, të cilën e kanë shpjeguar përmes një fotoje në Facebook.

Postimi i saj shkaktoii mbi 12,000 reagime dhe 13,000 aksione, shumica prej të cilave përdorën ikonën e qeshur, e cila duket se është përgjigja e duhur nëse sheh tortën.

Por, edhe pse nuk ishte torta që Davis do të kishte zgjedhur, të paktën historia ka një fund të lumtur.

“Kjo tortë gjithsesi ishte e shijshme”, shkruante ajo, duke konfirmuar se, edhe nëse aftësia e për të ndjekur udhëzimet nuk ishte e madhe, pastiçeria të paktën përgatit gjëra të mira.

 Lexo edhe: Tortë për nënën: Faleminderit që na vaksinove

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X