Vajza e Aurelës ka ditëlindjen, urimi emocionues i këngëtares/ FOTO

0 0

 

Këngëtarja e njohur shqiptare Aurela Gaçe është nënë e dy vajzave të mrekullueshme Grace dhe Abigail Izabel. Vajza e saj e madhe Grace ka mbushur sot 7 vjeçe dhe këngëtarja, e ka uruar me fjalë zemre, që mund t’i thojë vetëm një nënë.

“Si sot, 7 vjet më parë të mbajta në duar për herë të parë, dëgjova të qarën tënde si melodinë më të bukur qe veshët ndonjeherë kishin dëgjuar….pak orë mbas lindjes tënde, në shtrat e lodhur më zinte paksa gjumi dhe me vërtik hapja sytë të shikoja se më dukej e pabesueshme që ti ishe aty vertetë . Nuk mund ta përshkruaj saktë ndjesinë, por di që jeta ime mori tjetër kuptim qysh kur mësova se ti po rriteshe brenda meje.
Uroj që të jem pranë teje ashtu siç fëmija meriton të ketë prindin pranë, në të mirë e në të keq…uroj shumë që të jem aty për të gjitha ditëlindjet e tua, të të shoh të rritesh e të më kesh krahun tënd, kraharorin ku do gjesh gjithçka .
Edhe sot kur të mbeshtës në kraharor, kam të njëjtën ndjesi që pata kur të mora në duar per herë të parë . Mami, babi e motra jote e vogël, gjyshet e gjyshi e gjithë familja të duam shumë.
U rritsh e u bëfsh ç’të deshiron vetëm zemra jote.
GRACE , HIRI I PERËNDISË. EMRI YT KA KUPTIMIN MË TË BUKUR, SEPSE JE DHURATA MË E BUKUR”, – ka shkruar Aurela krah fotos me të bijën Grace.

aurela gace


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X