Vaji i ullirit përmirëson kujtesën dhe aftësitë e trurit në përgjithësi

0 0

A doni ta mbani trurin të ri dhe të luftoni plakjen? Sipas një studimi italian, që është ende në progres, në fakt, vaji i ullirit ekstra i virgjër ndihmon në ngadalësimin e plakjes njohëse, duke favorizuar një rini më të gjatë mendore.

Autori i kërkimit, financuar nga kompania e naftës Monini përmes Fondacionit Umberto Veronesi, është Dr. Giorgio D’Andrea, studiues në Institutin e Biologjisë Qelizore dhe Neurobiologjisë të CNR (Këshilli Kombëtar i Kërkimit) në Romë.

Efektet e hidroksitirosolit

Është një antioksidant i fuqishëm që përmbahet në vajin e ullirit ekstra të virgjër së bashku me substanca të tjera polifenolike, të tilla si oleocanthali dhe përbërje të tjera të dobishme për shëndetin, të tilla si acidi oleik, yndyrnat thelbësore të pangopura, vitamina A dhe vitamina E. Sa më e lartë të jetë përmbajtja e polifenolit, aq më e lartë është cilësia e një vaji. Për këtë arsye, përcaktimi i polifenoleve është një nga kriteret e miratuar për të përcaktuar karakteristikat e një vaji. Për momentin, ky hulumtim është i vetmi në botë që po studion efektin e hidroksitirosolit në qelizat burimore neuronale në tru.

Vetitë e dobishme të vajit të ullirit janë demonstruar tashmë në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe sistemin e zorrëve, ndërsa ka ende shumë të panjohura në lidhje me sistemin nervor qendror. Megjithatë, disa studime kanë gjetur se truri mund të prodhojë neurone të reja edhe në moshën e rritur. Është verifikuar gjithashtu se hidroksitirosoli, pasi gëlltitet, stimulon prodhimin e neuroneve të reja duke filluar nga qelizat burimore.

Hapi tjetër, raporton D’Andrea, do të jetë verifikimi se si sillen neuronet e reja: për shembull, aftësitë e të mësuarit dhe kujtesës gjithashtu mund të rriten.

Qelizat burimore, të quajtura edhe totipotente, nuk janë ende qeliza të specializuara që mund të shndërrohen në ndonjë lloj tjetër qelizash në trup përmes një procesi të diferencimit të qelizave.






Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

Alergjia nga lajthitë, si të...

Lajthitë janë një frut arror me shumë përdorime, mund t’i gjejmë në shumë ëmbëlsira dhe ushqime, por edhe në produkte për kujdesin e trupit dhe kozmetikë në përgjithësi. Prandaj është...

A ndihmon ushqimi në luftën...

Edhe ushqimet mund të ndihmojnë në luftën kundër Covid-19. Kjo mbështetet nga një grup studiuesish amerikanë nga institucione të ndryshme (Johns Hopkins Bloomberg School of Health Public; Ëelch Center of...

Mishi i kuq, i përpunuar...

Është zbuluar një lidhje e mundshme shkencore midis konsumit të lartë të mishit të kuq, të përpunuar dhe jo, dhe rolit kancerogjen të këtij ushqimi në zhvillimin e kancerit kolorektal,...

Si ndikon qumështi në sëmundjet...

Qumështi nuk rrit nivelet e kolesterolit në gjak, as rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, por rrit vetëm pak, indeksin e masës trupore. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X