Ushqyerja me gji ne plazh, pese gjerat qe duhet te dini

0 0

Duhet edhe ta ushqeni me gji poshtë çadrës. Atëherë duhet të mësoni disa këshilla praktike.

Ushqyerja me gji në plazh
• Nëse fëmija nuk e pëlqen ambientin e plazhit dhe është koha që duhet të pijë, duhet të merrni në konsideratë mbështjelljen e tij me shallin tuaj të hollë të plazhit. Kështu ai do të ndiejë vetëm kontaktin me lëkurën tuaj.
• Gjoksi juaj do të rritet ndjeshëm dhe do të ishte mirë të ndryshonit edhe numrin e rrobave të banjos. Kjo do t’ju bënte të ndiheshit më pak në siklet.
• Para se të vendosni fëmijën të pijë duhet të kontrolloni mirë gjirin nëse ka apo jo rërë sipër. Do të ishte mirë që nëse jeni futur në det para se të ushqeni fëmijën të shplanit gjirin me ujë të pijshëm.
• Ashtu si çdo ambient i jashtëm edhe plazhi mund të japë bezdi tek fëmija. Era, vapa, zërat rreth e rrotull. Vëzhgoni nëse fëmija e pëlqen këtë ndërsa pi apo nëse i jep bezdi. Nëse ndodh kjo e fundit duhet të zgjidhni një vend më tepër intim për ta ushqyer.
• Ushqyerja me gji kërkon shpenzimin e një energjie të madhe, pa harruar të përmendim edhe vapën. Kështu do t’ju këshillonim të pinit më tepër ujë se zakonisht si edhe të ushqeheshit shumë shëndetshëm. Në vend të akullores, tortës së akullit, etj do të ishte më mirë të pinit lëngje frutash të shtrydhyra, të konsumonit sallata frutash, etj.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X