Ushqeje shëndetshëm fëmijën tënd, pancake sipas recetës së Zaimina Vasjarit/ FOTO

0 1

Gjatë ditëve të karantinimit, kemi parë shumë personazhe të famshëm dhe jo vetëm të gatuajnë pancake, si një trend që e nisi një nga më të famshmet e botës Kylie Jenner.

Pas saj, në rrjetet sociale vërshoi një lumë postimesh nga pancake-t e gatuar nga VIP-at, por gjithashtu nga njerëzit e thjeshtë, të cilët këto kohë izolimi duket se nuk kanë asnjë dallim nga njëri-tjetri.

Këtij trendi nuk i ka shpëtuar as këngëtarja Zaiminia Vasjari, e megjithatë pancake-t e saj janë ndryshe nga të gjithë të tjerëve.

Në disa foto të postuara në Instagram, ajo na tregon pancake-t e preferuar të së bijës. Nuk janë si ato që kemi mësuar të shohim, por me perime.

Fillimisht Zaimina zien patate dhe brokoli. Pasi i zien, i shtyp mirë me pirun e më pas i përzien me një vezë. Përzierja vazhdon Deri në momentin që krijohet një masë homogjene.

Më pas, duke dhënë formën e pancake-vë tradicional, i përgatit në një tigan që nuk ngjit dhe pancake-t janë gati.

Mund t’i provoni edhe ju me fëmijët tuaj.  1. Ushqeje shëndetshëm fëmijën tënd, pancake sipas recetës së Zaimina Vasjarit/ FOTO – Pergrate

    […] Kur Zaimina Vasjari gatuan pancake per te bijen, nuk ndjek receten tradicionale qe jemi mesuar te gjithe. Per te pare si i ben ajo, klikoni ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Mish me qepë nga Alketa...

E keni gatuar drekën për sot? Nëse jo, hidhini një sy kësaj recete të shpejtë, të thjeshtë e të shëndetshme nga Alketa Vejsiu. Mish me qepë Përbërësit: 1 racion mish;...

Petulla sipas metodës së vjetër

 Përmbajnë: 158 kalori; 5.9 gramë yndyra; 21.7 gramë karbohidrate; 4.5 gramë proteina; 38 miligramë kolesterol 504 miligramë natrium. Përbërësit: 1 1/2 gota miell; 3 1/2 lugë çaji sodë buke; 1 lugë...

Si të gatuajmë karkaleca me...

Ka shumë mënyra për përgatitjen e karkalecave, por po ju tregojmë një prej tyre që përgatitet shumë thjesht dhe shpejt. Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb hudhre; 1...

Si të gatuajmë byrek me...

Përbërësit: 1 pako petë; gjysmë kilogram spinaq; 3 kokrra vezë; 2 copa djathë; pak gjalpë; gjethe qepe (nëse dëshironi); 1 gotë qumësht. Përgatitja: Marrim petët dhe 2-3 prej tyre i...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X