Urime Kosove!

0 0

17 shkurti, një datë shumë e rëndësishme në historinë e Kosovës, në historinë e saj si SHTET i PAVARUR. Kjo fitore me rendësi kombëtare erdhi pas një lufte që i ka fillimet e saj në 28 shkurt te vitit 1998 dhe që zgjati deri më 11 qershor të vitit 1999. Me shpalljen e pavarësisë më 17 shkurt të vitit 2008, KOSOVA u bë shteti më i ri në bote, edhe pse në ditët e sotme, pra pas 9 vjetësh pavarësi nuk është njohur ende nga të gjitha shtetet.
Në këtë ditë të veçante, përfaqësues të shumtë të shoqërisë shqiptare e kanë uruar atë, dhe ne i bashkohemi këtij urimi. Urime ti Kosovë dhe urime ju nëna dhe ndjekës kosovarë të PERNENAT. Le të jetë procesi i integrimit të shtetit Kosovar në rang ndërkombëtar sa më efektiv. Urimet më te përzemërta per një popull dhe shtet me shumë vlera, për një popull që arriti të ruante identitetin e tij kombëtar me shumë fanatizëm!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X