Une jetoj per ty!

0 0

Deri më sot nuk besoja se kishte përgjigje më të rëndësishme se ”po”-ja në altar, apo “edhe une” pas fjales të dua, por paska qenë konfirmimi se brenda meje po krijohesh ti, bebi im.

Lumturia është aq e madhe, më dha krahë, sa destinacioni më i afërt më duket qielli.

Ai është momenti kur njeriu ndjen më shumë se kurrë praninë e Zotit. Ai po sjell një ëngjëll nëpërmjet meje, unë u bekova, po krijohet një shpirt nga shpirti im.

Nuk ka rëndësi nëse do jesh djalë apo vajzë, nuk ka rëndësi nëse do jesh me flokë të zinj apo të verdhë, rëndësi per mua ka që ti të jesh mirë, një beb i shëndetshëm dhe sytë e tu qofshin të zinj apo blu, të reflektojnë lumturi dhe një zemër plot dashuri.

Nuk do mundem ta harroj kurrë këtë moment, gëzimi im i parë, ti je forca që më bën të kthej çdo ditë të zakonshme në të mrekullueshme dhe kjo falë ekzistenës tënde.

Që ditën në të cilën mësova se ti frymon, unë jetoj për ty!

 

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

  • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
  • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
  • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
  • TV (13%, 78 Votes)78
  • Muzike (8%, 49 Votes)49
  • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X