Trendi më i ri: Mos u depiloni

0 0

Një nga trendet më të fundit të rrjeteve sociale, që  po përhapet me shpejtësi është ekspozimi i qimeve të padepiluara të trupit të grave dhe vajzave. Nismëtaret e kësaj ideje duan të ndihmojnë vajzat, të cilat ndiejnë komplekse se mund të kenë shumë qime, e stigmatizohen si jo të bukura për shkak të tyre.

qimeeee

Në fotot e postuara në Instagram, shumë nga këto gra shpjegojnë arsyen përse kanë ndaluar së depiluari qimet. “Në fillim shumë gra më sfiduan, por unë u mësova. Më pëlqen të mos humbas më kohë me depilim”.

qimeeeee qimeee

Ndërsa një grua tjetër shkruan “Unë jam gjysmë libaneze, që do të thotë kam shumë qime nga natyra. Sa i rruaja, ato dilnin shumë shpejt përsëri. Kështu që kuptova se po humbisja kohën kot dhe më në fund mësova ta pranoj veten kështu siç më ka krijuar natyra, me qime”.

qime

Ato thonë se kjo metodë e re ju ka rritur shumë vetëbesimin dhe ka ndryshuar koncpetin se një femër mund të jetë seksi vetëm e depiluar.

Po ju si mendoni lidhur me këtë temë?

Lexo edhe: Mamia ka nje keshille per grate qe depilohen para se te lindin, te gjithe ne mbeshtetje te saj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X