Qull drithi me banane

0 0

Përbërësit:

1. Një gjysëm banane e pjekur

2. Një lugë e vogël me qull (shih recetën nr 2),

3. Një lugë gjelle me qumësht zakonshëm pi foshnja

Përgatitja:

1. Hiqni lëvoren e bananes dhe shtypeni derisa zbutet si pure. 2. Përzieni orizin e zier me purenë e bananes dhe pastaj shtoniqumështin e zakonshëm foshnjes si qumësht gjiri, apo formule(apo ujin nëse e preferoni shumë).

3. Duke filluar nga muaji 6-të mund përgatitet edhe me lloje tjera drithërash, si misri, elbi, gruri, tërshëra, etj.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të përgatisim çokokrem shtëpie

Përbërësit: nje avokado; një lugë e gjysmë salcë kosi; dy lugë të vogla me kakao; 1 lugë e gjysmë mjaltë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në mikser, derisa...

Supë krem karrote dhe patate

Përbërësit: 1. Tre karrota, 2. Një degë e vogël selinoje, 3. Një patate e vogël, 4. Një gjysmë litri ujë (500 ml), 5. Katër lugë qumësht gjiri, ose qumësht formule,...

Banane me biskota

Përbërësit: Një banane, Dy biskota për bebe të lagura me qumësht, Dy lugë qumësht gjiri, apo formule Përgatitja: 1. Largoni lëkurën e bananes dhe shtypeni me pirun derisa të bëhet...

Pure me dardhë të zier

Përbërësit: 1. Një dardhë mesatare, 2.125 ml qumësht gjiri, nësë foshnja ushqehet me gji, ose qumësht formule nëse ushqehet me formula Përgatitja: 1. Dardhës i qëroni lëkurën, hiqni bërthamat dhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X