loading

Tragjedi në Pogradec/ Vajza 10-vjeçare bie në gropën e vaditjes, e ëma humb jetën në përpjekje për ta shpëtuar

0 0

Një histori që tregon edhe njëherë se nëna është një grusht vuajtjesh dhe simbol i gjallë i sakrificës, por kësaj here ajo nuk ia doli të shpëtonte fëmijën e saj.

Ngjarja tragjike ndodhi dje në një fshat të Pogradecit, ku një e mitur u mbyt së bashku me nënën që po përpiqej ta shpëtonte.

Nënë e bijjë janë mbytur në një gropë uji që shërbente për vaditjen e tokave. Fillimisht ka qenë vajza 10-vjeçare e cila ka rrëshqitur në gropën 2-3 metra të thellë dhe më pas nëna në përpjekje për ta shpëtuar, nuk e ka menduar dy herë por është futur dhe kjo ka sjellë fatin tragjik.

Ato janë gjetur nga vajza pak më e madhe e 35-vjeçares, e cila tashmë ka lënë tre fëmijë të tjerë jetim.

Banorët e fshatit kanë treguar se bashkëshorti i gruas kishte shkuar në emigrim, ndërsa Lirie Mazelli kujdesej për tokat. Në kushte të vështira ekonomike, gruaja punonte në shtëpi dhe ara ndërsa bashkëshorti shkonte nga tre muaj, herë në Greqi e herë në Maqedoni.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kishte një javë që kërkonte...

Një histori e rëndë tronditi pasditen e djeshme opinionin publik, pasi  një 13-vjeçare u shpall e rrëmbyer nga familjarët dhe policia. E mitura sapo ishte kthyer nga shkolla, kur sipas...

Historia reale: Unë jam prova...

Ami Fox është e apasionuar pas fitnesit, shëndetit dhe mirëqenies. Ajo u kualifikua si një trajnere personale, terapiste shëndetësore dhe si dhe terapiste e kujdesit për lëkurën përpara se të...

Prindërimi i rreptë e bën...

Më pëlqeu shumë videoja. Pasi u rrita nga një nënë e rreptë, u binda me përmbajtjen. Kur vinte puna tek disiplina, nëna ime ishte një nga njerëzit që e zbatonte...

Të gjithë zbritën poshtë nga...

Nëse ditën e djeshme keni ndier tmerrin nga tërmeti në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë, me siguri do ta vlerësoni më shumë gjestin e kësaj doktoreshe në maternitetin “Mbretëresha...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X