Torta e ditelindjes te pare

0 0

Torta eshte shume e rendesishme per ditelindjen e femijes. Ajo duhet te jete e pershtatshme per nje femije te vogel. Ajo cfare ju duhet te beni qe ajo te jete perfekte eshte te zgjidhni fillimisht nje menyre te caktuar zbukurimi. Torten ju mund ta pergatisni vete duke vendosur siper saj zbukurimet e zgjedhura. Nese mendoni se nuk jeni ne gjendje ta beni vete sic duhet ju mund ta porositni ne pasticerine tuaj te preferuar, natyrisht duke i kerkuar te vendose siper saj zbukurimet qe ju preferoni.
Disa lloje tortash qe mund te pergatisni:
– Torte me krem cokollate
Ju mund te zgjidhni kete torte me krem cokollate te cilen mund ta zbukuroni nga jashte ne menyren qe deshironi. Ajo do te jete e shijshme per tu ngrene dhe e mrekullueshme per tu pare.
– Torta “smash”
Quhet ndryshe “torta e bere per tu shkaterruar”. Ajo quhet keshtu pasi eshte e perbere nga pana dhe femija juaj mund te beje cfare te doje me te, e vetmja gje qe duhet te beni eshte ta zhvishni femijen nga rrobat qe nuk do te donit te shkaterroheshin. 🙂
– Torta “Peppa pig”
Peppa pig eshte personazhi i preferuar i shume vajzave te vogla. Ju mund te zgjidhni kete derkuc te kendshem per te zbukuruar torten e ditelindjes te saj.
– Torta “Hello kitty”
Kjo torte mund te pergatitet per te gjitha vajzat qe pelqejne macen me te famshme ne bote.
– Torta e “shpikur” nga ju
Per te gjitha ato nena qe mendojne se femijet nuk duhet te konsumojne asnje ushqim te pergatitur jashte kuzhines se tyre keshillojme torten e bere ne kushte shtepie. Ju mund te zgjidhni receten dhe zbukurimin e preferuar dhe ta pergatisni personalisht.

Lexoni edhe: Disa ide te mrekullueshme per ditelindjen e femijes tuajPër të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gratë që bëjnë abort nuk...

Pjesa dërrmuese e grave që kryejnë një abort nuk pendohen për vendimin për t'ju nënshtruar procedurës, sipas një studimi të ri të botuar në revistën akademike Social Science & Medicine...

13-vjeçari në karrige me rrota...

Ditën e djeshme në programin “Rudina” ka qenë i ftuar Anteo Çupi, 13-vjeçari nga Thumana me nënën e tij Mandelina. Vogëlushi ka lindur i shëndetshëm, por në moshën 3 muajshe...

Si t’u flasim fëmijëve për...

Është një situatë e tmerrshme që asnjë prind nuk dëshiron ta imagjinojë, por kriza e zjarrit në Australi nuk mund të injorohet. Për nënat në mes të një katastrofe si...

Gazetarja urim të zgjedhur për...

Gazetarja Fiori Dardha i është bashkuar personazheve publike që kanë uruar ndjekësit e tyre për festat e fundvitit së bashku me fëmijët. Fiori në rrjetin social Instagram ndan një foto...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X