“Ti për këtë punë je këtu”, Bleona Qereti ka një mesazh për të gjitha nënat

0 0

Shumica e nënave që nuk kanë një punë apo që duhet të qëndrojnë në shtëpi për t’u kujdesur për fëmijët e tyre, shpesh nuk e thonë këtë me krenari dhe madje e ndiejnë veten inferiore.

Mirëpo me siguri ato do të habiteshin në rast se do ta dinin se ç’mendon për këtë çështje një grua si Bleona Qereti, e cila e ka shpenzuar një pjesë të mirë të jetës së saj për karrierën.

E ftuar një natë më parë në emisionin “N’drrimi i natës”, Bleona ka treguar për jetën e saj private ku ka përsëritur ndër të tjera se është e gatshme të bëhet nënë dhe se ky është qëllimi kryesor i femrave në këtë jetë.

“Jam shumë e gatshme të kem fëmijë, gjithmonë. Për mua është arsyeja pse ne femrat kemi ardhur në tokë. Është qëllimi jonë kryesor, pastaj këto të tjerat vijnë më vonë. Të jesh nënë nuk është punë. Unë qesh ndonjëherë kur i shoh njerëzit nëpër Instagram dhe thonë “Jam mama”. Jo, jo, të jesh mama është puna jote. Pra ti për këtë punë ke ardhur në tokë, ti për këtë punë ekziston, që të jesh mama. Arsyeja pse ti je këtu. Të kesh fëmijë është gjëja më e bukur që ka dhënë Zoti. Unë kam nevojë për dashurinë e një mashkulli të fortë që të më tregojë me të vërtetë cfarë është dashuria e burrit, por të më lërë hapësirën që të ndricoj dhe që të jetë baba i denjë për fëmijët e mi”, u shpreh këngëtarja.

bleona_56418405_321786461840403_6040873393170983758_n

bleona_54512046_2658263057524454_2167556610423169146_n


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X