Tenton të rrëmbejë foshnjen, shkak informacioni i publikuar nga prindërit

0 0

 

Një grua nga Las Vegasi ka shpëtuar për shumë pak rrëmbimin e së bijës së saj vetëm 3 javëshe.

Si ndodhi ngjarja?

Nëna së bashku me të atin kanë publikuar informacione shumë të hollësishme të së bijës, sepse kërkonin rroba për të në rrjetet sociale.

Ky informacion ka rënë në duar të grupit mashtrues, ku një grua është shtirur sikur do të ndihmonte familjen, ndërkohë që nga ana tjetër është paraqitur si punonjëse e shërbimit familjar.

Ajo ka shkuar në polici për të kërkuar autorizim që ta largojë menjëherë nga vendi atë fëmijë, duke paraqitur dokumentacionin e nevojshëm, që në të vërtetë ka qenë i falsifikuar.

Sapo kanë rënë në kontakt me të, oficerët e policisë e kanë kuptuar që dokumentet ishin fallso dhe kanë bërë të mundur të ndalojnë rrëmbimin e vogëlushes.

Prandaj prindër bëni mirë të mendoheni dy herë para se të publikoni foto dhe të dhëna të fëmijëve tuaj në rrjetet sociale. Siguria e tyre është mbi gjithçka.

Lexo edhe: Postojne foton ne rrjetet sociale, zbulojne semundjen e te bijes


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X