Tensionohen marrëdhëniet me kunatën shtatzanë për shkak të kësaj dhurate

Nje liber udhezues per te humbur peshen pas lindjes, nuk eshte dhurata ideale per nje grua shtatzane. Ne nje familje, kjo dhurate prishi marredheniet mes kuneterve.
0 0

Ju mund të mendoni se është e qartë se të flasësh me një grua shtatzënë për ndonjë gjë që lidhet me peshën është jashtë normës, por do të habiteni se sa ndryshe mund të jenë disa njerëz. Një burrë 24-vjeçar vendosi t’i dhurojë kunatës së tij shtatzënë një libër fitnesi për periudhën pas lindjes. Eshtë e panevojshme të thuhet, se ngjarja nuk ka shkuar mirë.

Nëna në pritje bëri festën Baby shower, por nuk ftoi asnjë nga ana e bashkëshortit, e megjithatë ata i bënë dhurata për t’u treguar korrektë. 24-vjeçari ishte në një pozitë të vështirë kur erdhi koha për të zgjedhur diçka nga ai dhe e dashura e tij, dhe u përpoqën të gjenin diçka që do ta donte nëna e ardhshme. “M’u kujtua se ajo ndjek rrugën e fitnesit dhe jetës së shëndetshme, prandaj mora një kopje të Udhëzuesit për Fitness Postpartum. Mu duk si një dhuratë ajo do të gëzonte dhe zonja në librari ma rekomandoi.”

“Me sa duket, kunata ime ishte super-ofenduar që i kam marrë atë një libër fitnesi, sepse përmbante këshilla për humbjen e peshës.” Duke u zënë tërësisht ngushtë nga reagimi i saj, ai iu kthye rrjeteve sociale për ndihmë. “Unë mund të kuptoj që mërzitet nga ideja për të humbur peshë, por kjo nuk është me të vërtetë një gjë fyese nga ana ime që t’ja bëj dhuratë, apo jo?”

Shtimi në peshë dhe të mësosh të duash trupin tuaj pas foshnjës janë dy nga ndryshimet më të vështira të paslindjes për shumë gra.

Pyetja që hodhi 24 vjeçari mori komente e mendime nga më të ndryshmet, por ideja e përgjithshme ishte se duke marrë parasysh tensionimin e marrëdhënies, ky libër nuk ishte dhurata më e përshtatshme.

Lexo edhe: Ushqimet qe ju ndihmojne ne humbjen e peshes dhe shtimin e prodhimit te qumeshtit.

A do te shkoni me pushime verore kete vere?

  • Jo, nuk do te shkojme (44%, 559 Votes)559
  • Po, do t'i kalojme ne Shqiperi (27%, 339 Votes)339
  • Do te shkojme, por ende nuk e kam vendosur se ku... (18%, 236 Votes)236
  • Po, do te shkojme jashte Shqiperise (11%, 144 Votes)144

Total Voters: 1 278

Loading ... Loading ...


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gjinekologia Isufaj: Teknologjia e fundit...

Gjinekologia Dr. Tefta Isufaj ka thënë se teknologjia e fundit po mundëson diagnostikimin pa rrezik aborti të çrregullimeve tek gratë shtatzëna. Diagnostikimi i çrregullimeve kromozomale mundësohet nga Testi NIFTY Plus...

Niset për në spital, nëna...

Lindja para derës së shtëpisë Nuk kishte kohë për të hipur në makinë për të shkuar në spital. Kështu lindi Marta, 43 vjeçe, para derës së shtëpisë së saj. Ndodhi...

Çfarë të zgjedhim: Testin Nifty...

Shtatzënia, si një pritje e lumtur përfshin edhe vendime të mëdha, në mesin e të cilave bën pjesë edhe zgjedhja e kontrolleve dhe kryerja e testeve prenatale. Që t’ua lehtësojmë...

Të vjellat në shtatzani, pse...

Të përzierat e të vjellat konsiderohen simptoma tipike e shtatzënisë (rreth 80% e grave vuajnë), që zakonisht tenton të vazhdojë për tre muajt e parë dhe pastaj (përveç rasteve të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X