Te jesh femer!

0 0

Është bukur të lindesh femër!
Sepse nje dite ti do të provosh te njejten gje qe po përjetoj unë sot. Është nje nga emocionet qe vetem nje femer mund te provoje, rrotullimin tënd brenda trupit të saj. Është nje nga mrekullitë më të medha qe zoti ka krijuar, rritja e nje jete brenda nje jete tjeter. Nuk është e lehte por i harron te gjitha, cdo lodhje, stermundim, pagjumësi, vetem me idene se ti rritesh dhe merr fryme brenda meje. Ti je dashuri krejt ndryshe nga çdo gjë që kam dashur deri më sot, e vetmja dashuri që duhesh pa u parë, pa u njohur, pa u prekur, ti duhesh nga momenti që fillon e mendon krijimin tënd dhe vazhdon…
Nuk është e lehte të jesh femër por është bukur! Ti mbase një ditë kur të jesh e merzitur mbase neper dhembe apo me ze do shfrysh pse linde ose pse nuk linde djale por do vije serish ajo ditë qe do e kuptosh rendesine e të qenurit femër, do e kuptosh kur të jesh si unë.
Do te të doja njesoj edhe po te ishe djale sepse e desha krijimin tënd pa gjini qe ne embrion…
…dhe tani të pres të të tregoj sesa të duam!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X