Supe peshku me finok (10 muaj+)

0 0

Përbërësit
• 1 kokërr patate e vogël;
• 1karrotë mesatare;
• Finok;
• Peshk salmon/merluc;
• Vaj ulliri;
• Drithëra.
Përgatitja
Zieni peshkun dhe më pas e kulloni. E pastroni peshkun dhe më pas e hidhni në lëngun që kulluat. Shtoni në tenxhere copat e patates, karrotës, finokut, dhe i lini të ziejnë plotësisht. Pasi kanë zier i hidhni në frulator dhe i bluani derisa të krijohet një pure homogjene. Më pas shtoni në frulator një lugë gjelle drithërash bebe mund të jenë 4 drithërat, miell orizi, miell misri etj, dhe i bluani sërish për pak sekonda. E hidhni supën në pjatë dhe shtoni një lugë të vogël vaj ulliri.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X