Supe me mish lepuri (8 muaj +)

0 0

Përbërësit
– 300 gr mish lepuri;
– 1 karrotë;
– Kërcell selinoje;
– ½ qepë e vogël;
– Pak majdanoz;
– 20 gr makarona bebesh.
Përgatitja
E prisni mishin në copa të vogla dhe e zieni në një tenxhere me 1 lt ujë të ftohtë. Pastroni dhe prisni në copa perimet dhe më pas i shtoni në tenxhere. I lini të ziejnë për 1.5 orë. Më pas e kulloni lëngun dhe e vendosni të ftohet në frigorifer. Kur të jetë ftohur, në sipërfaqe do të jetë krijuar një shtresë yndyre. Hiqeni me kujdes dhe më pas hidhni në një tenxhere 200 ml për të zierë makaronat. Pasi supa është gati mund ta kaloni në grirëse.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X