Supe me lulelaker (6 muaj+)

0 1

Perberesit
– 3 lule nga lulelakra
– 10 gr qepe
– 200 leng perimesh
– 1 luge djate i grire (grana, parmixhan)
– 1 luge vaj ulliri
– 2 luge makaronash per bebe
Pergatitja
Pastroni me kujdes lulelakren. Ne nje tenxhere shtoni vajin e ullirit, qepen, lulelakren dhe uje. I lini ne zjarr derisa gjithcka te jete ziere.
I kulloni dhe me pas i grini shume holle. Hidhni perseri ne tenxhere masen e grire dhe shtoni lengun e perimeve bashke me makaronat e bebeve. Pasi perberja ka ziere hidheni ne pjate dhe rregulloheni me djathin e grire.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X