Supe krem me karrote dhe qumesht (4 muaj+)

0 0

Supe krem me karrote dhe qumesht , nje recete per bebe (4 muaj+)

Perberesit
– 30 gram miell bebesh te tipit mais&tapioca
– 1 karrote
– 200 ml qumesht formule ose gjiri
– 1 luge te vogel vaj ulliri
Pergatitja
Lani karroten dhe i hiqni lekuren. Me pas e prisni ne copa te vogla. Vendoseni te zjeje per rreth 30 minuta. Kaloheni ne frulator derisa te behet ne forme pureje.
Merrni qumeshtin dhe shtoni brenda tij miellin e bebes duke trazuar derisa te krijohet nje mase homogjene ne trashesine e deshiruar. Pasi e keni hedhur ne pjaten ne te cilen do te haje femija, shtoni purene e karrotes dhe vajin e ullirit dhe e trazoni mire. Ushqimi eshte gati!

Lexoni dhe: Recetë për bebe +5 muajsh e gjysmë


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X