X

Kryesore

Sugjeruar nga Holle| Pure speciale me kungull

Ushqyerja e bebit është një nga proceset më të rëndësishme të përditshmërisë tonë, pasi nëpërmjet ushqyerjes, fëmijët tanë do të kenë një zhvillim momental më të mirë, dhe ndërkohë jemi duke kontribuar për të siguruar një rritje normale dhe një të ardhme sa më të shëndetshme.

Holle kungull (1)

Dhe duke qenë se jemi duke trajtuar ushqyerjen e fëmijëve, një nga detyrat kryesore të prindërve, së bashku me pediatrin, është të përzgjedhin momentin dhe ushqimet e duhura për vogëlushin e tyre.
Prandaj duhet të kuptojmë qartësisht se larmishmëria në dietën ushqimore nënkupton më shumë vitamina, minerale, fibra në dietën e bebit. Dhe Holle nëpërmjet produktit Pumpkin Maize Rice  ofron për të vegjlit tuaj 6+ muajsh, më shumë vlera ushqimore në sajë të:

Vitaminave

  • Vitaminës A;
  • Vitaminës C;
  • Vitaminës B5;
  • Vitaminës B3.

Mineraleve

  • Kaliumit;
  • Fosforit;
  • Magnezit.

Këto vlera i bëjnë mirë fëmijës për kockat, dhëmbët dhe lëkurën.

holle kungull

Përgatitja e puresë speciale me kungull:

Ziejmë disa perime të ndryshme (për shembull karrotë, kungull, patate, qepe).
Heqim perimet dhe ujit i shtojmë 4-5 luge pure kungulli Holle.
Më pas, i hedhim një lugë të vogël vaj organik Holle dhe sipas dëshirës mund t’i shtojmë djathë.

WhatsApp Image 2019-02-07 at 17.15.38 (1) (1)holle vaj

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe per konsideratat e ndryshme qe mund te keni,  mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania.

Comments

comments

Me shume ne: Artikull i Sponsporizuar, slider, Ushqyerja
i porsalindur qan
Cilat janë efektet në trurin e foshnjës nëse e lini të qajë?

I porsalinduri nuk është në gjendje të flasë dhe prandaj komunikon nevojat dhe kërkesat e tij përmes lotëve. Megjithatë, fëmijët...

Close