Si të visheni për një takim pune dhe të dukeni me vetëbesim

Qoftë një takim zyrtar apo rastësor, veshja e rrobave të duhura ka  shumë rëndësi. Veshja në mënyrë të përsosur duke nxjerrë anën më të mirë tënden, mund të të bëjë të ndihesh e sigurt dhe kur je e sigurt ti mund të fitosh botën. 
0 0

Në botën e sotme konkurruese, vetëm inteligjenca juaj nuk do të jetë e mjaftueshme për të bërë një përshtypje të mirë, veshja e duhur është e rëndësishme për t’u dukur si një profesioniste e përgjegjshme.

Pra çfarë të zgjidhni për një takim të rastësishëm pune?

Është e vështirë të vendosësh se çfarë të zgjedhësh për një takim rastësor. A duhet të qëndroni me xhinse dhe bluzë apo të visheni shumë seriozë? Për të lehtësuar dilemën tuaj në lidhje me kodin e veshjes për takimet e punës, këtu janë disa këshilla për të përshtatur veshjen tuaj.

Për gratë që duan të vishen për një takim të rastësishëm, mund të zgjedhin diçka të thjeshtë dhe që të mos jetë shumë jashtë mode. 

  1. Në pjesën e sipërme.

Veshja e thjeshtë funksionon gjithmonë. Ju mund të zgjidhni një bluzë totalisht të thjeshtë, një këmishë njëngjyrëshe najloni, një bluzë me golf të thjeshtë nëse është dimër, ose një bluzë serioze me lule.

  1. Një fustan / fund

Fundet e drejta ose “laps” funksionojnë më së miri për një mjedis biznesi. Por, ju gjithashtu mund të vishni fustane ose funde të gjera në pjesën e poshtme me një ngjyrë neutrale për një takim rastësor. Fustanet me rrip rreth mesit mund të jenë një mundësi tërheqëse. Mund të kompletohet me një xhaketë rastësore dhe një palë këpucë të sheshta për një pamje të veçantë të një takimi rastësor.

  1. Në pjesën e poshtme 

Ju mund të vishni një palë pantallona, ​​pantallona serioze të leshta ose prej pambuku për një takim të rastësishëm në kompani. Pantallonat e drejta ose ato kauboj përshtaten thuajse për çdo lloj trupi dhe duken shumë mirë. Pra bëni zgjedhjen tuaj dhe vishni ato më të mirat.

  1. Këpucët

Kur është fjala për të zgjedhur këpucët e duhura për një takim të rastësishëm, është më mirë t’u përmbaheni këpucëve me majë të mbyllur, me takë të ulët, çizme me qafë të shkurtër ose të sheshta. Ju mund të vishni llustrafina ose thjesht lëkurë një ngjyrëshe. Nëse ju pëlqen të vishni taka mund ta bëni por maksimumi deri në 10 cm.

  1. Aksesorët

Disa stoli të lehta do të ishin ideale. Shmangni çdo gjë që tregon guxim si vathët e mëdhenj. Ato mund t’i shpërqendrojnë të tjerët.

  1. Veshja e sipërme.

Në ditët e ftohta të dimrit, ju mund të shkoni për një xhaketë serioze, një pallto deri në gju ose një pallto të shkurtër, për t’u dukur sa më në stil.

Lexo edhe: Veshja e lindjes, ja cila eshte e duhura


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Trendi i konsumit të qumështit...

Pirja e qumështit të gjirit është si një ilaç. Po, por për foshnjat që ushqehen me gji nga nëna e tyre. Për të rriturit, nuk është vërtetuar të letë përfitime,...

Operacioni plastik i gjirit, tashmë...

Implantet e gjirit kanë qenë gjithmonë shumë të kërkuara, për ato që duan një dekolte më të bukur e nuk kanë frikë t'i drejtohen kirurgjisë kozmetike për të përmirësuar pamjen...

Ulja e dritës së ekranit...

Ulja e dritës së ekranit të telefonit gjatë natës, nuk ju ndihmon të flini më mirë. Vendosja e funksionit në telefonin tuaj që zvogëlon intensitetin e dritës blu në ekran...

Shtohen ndjeshëm ndërhyrjet estetike, çfarë...

Efekti Covid ndihet shumë edhe në korrigjimet estetike kur ka një kthim prapa të shtimit të kërkesave për ndërhyrje, që praktikisht nënkupton buzë me filler, dekolte shpërthyese dhe vithet e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X