Si të qëndrojë sa më gjatë make upi?

0 0

Make upi në ditë me diell krijon probleme edhe për gratë më me përvojë në këtë drejtim, aq më tepër për nënat e reja që janë gjithmonë duke vrapuar.

Rregulli i parë është që të zgjidhni krempudrën e përshtatshme për fytyrën tuaj, së bashku me kremin hidratues me faktor mbrojtës.

Aplikoni fillimisht hidratuesin e më pas krempudrën.

Kujdesuni që krempudra të mos jetë në sasi të madhe e grumbulluar në vijat që krijojnë mimikat apo rreth syve. Për të shmangur gabimet, më mirë përdorni sasi të vogël.

Në fund, nëse dëshironi mund të vendosni edhe pak pudër pluhur.

Produktet rezistente ndaj ujit janë më të këshillueshme.

Për ngjyrën e tonit të syve, duhet të mendoni në sinkron me ngjyrën e flokëve. Një ton të errët për flokë brune dhe pak më të zbehtë për bjonde.

Për të krijuar idenë e syve të mëdhenj, përdoreni rimelin dy herë.

Për buzët mund të zgjidhni ose një shkëlqyes ose një ngjyrë të kuqe, por produktet duhet të kenë përbërës vajin për t’i bërë ballë diellit.

Lexo edhe: Hiqni tualetin para se te flini per te mbrojtur syte nga demtimi


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X