Si të përgatisim salcë kosi me arra? Antipasta ideale

0 0

Kjo është një recetë e thjeshtë antipaste, që mund ta përgatisni me shumë pak përbërës dhe është ideale si antipastë për të shoqëruar pjata mishi, apo patate furre.

Përbërësit

  • 250 gramë salcë kosi
  • 50 gramë arra të pastruara
  • 3 thelpinj hudhre
  • pak vaj ulliri

Përgatitja

  1. Grijmë imët në mikser arrat dhe hudhrën.
  2. Më pas e hedhim në një enë ku kemi vendosur më parë salcën e kosit dhe shtojmë vaj ulliri. I përziejmë gjithë përbërësit mirë me njëri-tjetrin derisa të formohet një masë homogjene.
  3. E vendosim salcën në frigorifer dhe e lëmë aty deri në momentin e servirjes.
  4. Kur e shërbejmë e zbukurojmë pjatën me copa arrash dhe vaj ulliri.

Lexo edhe: Salce patellxhanesh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të gatuajmë pavlova? Receta

Përbërësit: 4 të bardha vezësh; 120 gr sheqer; 120 gr sheqer pluhur; 250 gr pana; lëkurë e grirë e një lemoni; 400 gr luleshtrydhe; 40 gr sheqer. Përgatitja Për bazën:...

Pankek me cokollatë, banane dhe...

Pankeku me cokollatë, banane dhe krem Milkadelphia është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe shumë e shijshme. Shija karakteristike e kremit Milkadelphia do ta bëjnë edhe më të vecantë...

Kumpiri! Për të gjithë ata...

Kumpiri (patatja) edhe pse në forma të ngjashme gatuhet në vende të ndryshme të botës, është një produkt i kuzhinës turke.   Është një vakt i lehtë, i shëndetshëm dhe...

Makarona karbonara me Philadelphia

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë, përgatitet shpejt dhe është ideale për ditët kur jeni shumë të zëna dhe doni diçka që bëhet lehtësisht. Me 7 përbërës, 20 minuta...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X