Si të përgatisim piadinë me PHILADELPHIA Herbs

0 0

Piadina është thjesht mbretëresha e ushqimit italian të shpejtë, të rrugës, për mëngjes ose darkë apo gjatë mesvakteve, dhe është e dashur nga miliona njerëz në të gjithë botën, përfshirë edhe mua. E përgatitur me Philadelphia Herbs, me një shije freskuese, kjo recetë behet edhe më e dashur për të gjithë.

 

Përbërësit:

•250 gramë Philadelphia Herbs;
•120 gramë proshutë krudo;
•2 piadini të mëdha të gatshme;
•1 tufë borzilok;
•vaj ulliri ekstra i virgjër;
•kripë;
•pak piper.

Përgatitja e piadinës me Philadelphia Herbs

  • 4 Porcione
  • 15 minuta

•Ngrohni paraprakisht furrën në 180 ° C.
•Ndani çdo piadinë në 4 pjesë, dhe mbështillini me letër kuzhine. Vendosini në furrë për 4-5 minuta që të nxehen, por pa u skuqur.
•Merrini piadinit dy nga dy, duke i mbushur me Philadelphia Herbs, proshutë dhe shtoni sipas dëshirës kripë, piper, vaj ulliri e në fund borzilok.
•Shërbejini menjëherë.

Philadelphia - Recipe - Philadelphia beef wrap

All Balcans Corporation në bashkëpunim me pernenat.al do të ofrojnë një set me pesë produkte Philadelphia falas për videon më të bukur që do të na dërgoni gjatë përgatitjes së një recete: Piadinë me Philadelphia <3 Dërgoni videot në Instagramin: pernenat.al


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të gatuajmë pavlova? Receta

Përbërësit: 4 të bardha vezësh; 120 gr sheqer; 120 gr sheqer pluhur; 250 gr pana; lëkurë e grirë e një lemoni; 400 gr luleshtrydhe; 40 gr sheqer. Përgatitja Për bazën:...

Si ndikon qumështi në sëmundjet...

Qumështi nuk rrit nivelet e kolesterolit në gjak, as rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, por rrit vetëm pak, indeksin e masës trupore. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga...

Ushqimet që luftojnë endometriozën dhe...

Aktualisht, për endometriozën, një sëmundje që prek një numër të konsiderueshëm grash, ende nuk ka ilaçe përfundimtare ose trajtime mjekësore. Mënyra e vetme për të lehtësuar simptomat e sëmundjes (dhimbje...

Pankek me cokollatë, banane dhe...

Pankeku me cokollatë, banane dhe krem Milkadelphia është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe shumë e shijshme. Shija karakteristike e kremit Milkadelphia do ta bëjnë edhe më të vecantë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X