Si të përgatisim biskota të thjeshta në shtëpi?

0 0

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë e cila mund të përgatitet në shtëpinë e secilës prej nesh. Përbërësit e saj gjenden në çdo kuzhinë, kërkon pak kohë për t’u realizuar dhe ka hapa shumë të thjeshtë.

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e gatimit: 10 minuta

Receta është gati për: 25 minuta

Përbërësit:

  • 2 gota miell;
  • 1 lugë sodë buke;
  • pak sheqer;
  • 1/2 filxhan çaji;
  • 3/4 filxhan qumësht.

Përgatitja:

  1. Nxehim furrën paraprakisht në 230 gradë Celsius.
  2. Në një tas të thellë përziejmë miellin, sodën dhe sheqerin. Hedhim edhe gjalpin dhe i përziejmë mirë me blender ose pirun dersia të përftoni një masë homogjene.
  3. Shtojmë edhe qumështin.
  4. Vendosim masën e përgatitur në format e kuzhinës dhe më pas i futim për t’i pjekur në furrë.
  5. I lëmë përreth 10 minuta, derisa të marrin ngjyrë të artë në kafe.

Lexo edhe: Si te gatuajme shendetlie?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Receta e famshme e TikTok-ut,...

Në kohët që jetojmë, rrjeti social TikTok është bërë shumë i pranishëm në jetët tona dhe sado të përpiqemi, jo gjithmonë ia dalim të shpëtojmë nga trendet e tij. Prej...

Si të gatuajmë mini puding...

Një mini puding Krishtlindjesh pa gluten, pa qumësht, por me të njëjtën pamje dhe shije festive! Shërbejeni të mbushur me një krem ​​kokosi të shpejtë duke përzier pluhurin e qumështit...

Si të përgatisim copëza çokollate...

Në këtë recetë kemi rikrijuar shijen e çokollatave të njohura Snickers. Këto copëza çokollate mund të shoqërojnë filxhanin tuaj të çajit të mbrëmjes ose të shtohen në paketimin tuaj të...

Plak dëbore me xhinxher/ Receta...

Kjo është një recetë tashmë e njohur mes shumë blogerësh të recetave të gatimeve të ndryshme. Dhe pikërisht periudha festive e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve është koha më e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X