Si te jemi nje bashkeshorte e mire?

0 0

Familja ka nevojë për harmoni dhe mirëkuptim në mënyrë që të jetë e shëndetshme, dhe një rol të rëndësishëm në krijimin e një ekuilibri të mirë luan marrëdhënia mes burrit dhe gruas. Për ta bërë atë të funksionojë në mënyrën e duhur, kemi propozuar disa kritere, dhe sigurisht pas tyre do të sjellim edhe për bashkëshortin tuaj!

Kriteret për të qënë një bashkëshorte e mirë!

 • Mos u bëni e bezdisur. Nëse do ta bëni këtë do të krijoni një çarje tek marrëdhënia juaj dhe do të përfundoni duke e bërë bashkëshortin tuaj t’ju shmangë.
 • E mbani shtëpinë të organizuar. Ashtu si gratë edhe burrat nuk e duan rrëmujën.
 • I jepni kohë të qëndrojë edhe vetëm por njëkohësisht i shprehni edhe dashurinë.
 • Tregohuni e sinqertë dhe komunikoni. Kjo është zgjidhja e çdo problemi.
 • Përshtatuni me njëri-tjetrin dhe mos shprehni se nuk keni gjëra të përbashkëta. Askush nuk lind i njëjtë me tjetrin por krijon interesa dhe dëshira të përbashkëta.
 • Zotëroni aftësi pozitive, tregohuni e dashur dhe e ngrohtë, i fitoni besimin duke i treguar se jeni e përgjegjshme.
 • Kujdesuni për veten.
 • Pranoni dhe respektoni shoqërinë e tij, por njëkohësisht bëhuni mikja e tij më e mirë.
 • I zgjidhni me zgjuarsi keqkuptimet mes jush, zgjidhni gjërat për të cilat ja vlen të diskutoni dhe eleminoni ato pa kuptim.
 • Tregohuni vetvetja, argëtohuni dhe e dëgjoni bashkëshortin tuaj. Këto detaje do ta bëjnë lidhjen tuaj edhe më të bukur.
 • E respektoni bashkëshortin tuaj, kjo është shumë e rëndësishme në një marrëdhënie.
 • Krijoni një lidhje shumë të mirë intime. Marrëdhëniet seksuale janë shumë të rëndësishme.
 • Tregoni interes për interesat e tij dhe i ndani me të tuajat.
 • E vlerësoni atë që ai bën për ju. Edhe një fjalë “faleminderit” do të ndryshojë marrëdhënien tuaj.

Lexoni edhe: Te dukesh bukur gjate muajve te shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X