Si të humbasim kilogramët e fituar gjatë pushimeve?

0 0

Një në dy gra në fund të verës e gjen veten me tre kilogramë më shumë. Kjo imponon disa sakrifica për t’u kthyer në formë pas pushimeve.

5 këshilla praktike

  1. Zgjidhni ushqime të thjeshta, jo të përpunuara, fruta të freskëta dhe perime. Shmangni ushqimet e parapërgatitura ose të konservuara;
  2. Shmangni ushqimet e skuqura dhe ushqimin e shpejtë. Në vend të kësaj, është mirë një dietë detoksi e pasur me lëngje dhe perime të papërpunuara;
  3. Zgjidhni ëmbëlsues natyror si fruktoza duke shmangur sasi të mëdha të sheqerit, ëmbëlsirave dhe akulloreve;
  4. Pini shumë ujë, të paktën dy litra në ditë. Zgjidhni ujë natyral (në temperaturë dhome) dhe shmangni pije të gazuara, të ëmbla dhe alkoolike; një zgjidhje shumë freskuese është ujë natyral i përzier me lëng limoni të freskët;
  5. Praktikoni sportin.

Piperkal adipe

Ky është një suplement që ndihmon shumë ata që duan të humbasin peshën kur kthehen nga pushimet. Është i pasur me shumë përbërës aktivë natyrorë. Doza e rekomanduar është dy tableta në ditë, për t’u gëlltitur me pak ujë, para çdo vakt kryesor (drekë dhe darkë).

Capsaicin

Kjo substancë stimulon metabolizmin, favorizon funksionin e tretjes dhe eliminimin e gazrave të zorrëve, si dhe kryen një veprim të rëndësishëm antioksidues.

Garcinia Cambogia

Kontribuon në metabolizmin e lipideve falë acidit hidroksicitrik. Gjithashtu ndihmon për të kontrolluar ndjenjën e urisë dhe rrjedhimisht sasinë e ushqimit të marrë.

Cassia, Senna, Frangula dhe Tamarindo

Këto janë ekstrakte bimore që plotësojnë formulimin e yndyrës.

Me pak fjalë

Nga pikëpamja e kilogramëve shtesë, pushimet verore janë gjithashtu të dëmshme për fëmijët: në të vërtetë, ata që janë mbipeshë marrrin më shumë kile gjatë verës.

Për të qenë të sigurt, përpara përdorimit të këtyre suplementeve, këshillohuni me mjekun.

Lexo edhe: 5 frutat qe ju ndihmojne ne detoksifikimin e trupit

')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X