loading

Si të gatuajmë qofte me patate dhe kërpudha?

0 0

Qofte me patate dhe kërpudha, një recetë e thjeshtë të cilën mund ta përgatisni në shtëpitë tuaja, ndërsa sa për vlërësimet do të mbeten në dorën tuaj, pasi ta shijoni.

Përbërësit:

  • 1 kg patate;
  • 50 gramë miell;
  • 200 gramë kërpudha;
  • 4 thelpinj hudhre;
  • Kopër;
  • Kripë;

Përgatitja

Qëroni patatet dhe lërini të ziejnë sa të zbuten. Më pas vendosini në një tas dhe shtypini. Prisni në copa të vogla kërpudhat dhe shtojini te patatet. Më pas shtoni hudhrën e grirë hollë, koprën, kripën, piperin dhe dalëngadalë edhe miellin.

Përziejini të gjitha bashkë derisa të formoni “brumin” e qofteve.

Më pas ndajini në topa të vegjël dhe skuqini.

Qoftet janë gati. Ju bëfshin mirë.

Lexo edhe: Si te gatuajme qofte peshku?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Petulla sipas metodës së vjetër

 Përmbajnë: 158 kalori; 5.9 gramë yndyra; 21.7 gramë karbohidrate; 4.5 gramë proteina; 38 miligramë kolesterol 504 miligramë natrium. Përbërësit: 1 1/2 gota miell; 3 1/2 lugë çaji sodë buke; 1 lugë...

Si të gatuajmë karkaleca me...

Ka shumë mënyra për përgatitjen e karkalecave, por po ju tregojmë një prej tyre që përgatitet shumë thjesht dhe shpejt. Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb hudhre; 1...

Si të gatuajmë byrek me...

Përbërësit: 1 pako petë; gjysmë kilogram spinaq; 3 kokrra vezë; 2 copa djathë; pak gjalpë; gjethe qepe (nëse dëshironi); 1 gotë qumësht. Përgatitja: Marrim petët dhe 2-3 prej tyre i...

Si të përgatisim brusketa

Brusketat sherbejne si antipasta per shume vakte: dreke ose darke. Po ju japim tre receta per pergatitjen e tyre.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X