Si te gatuajme makarona per bebet?

0 0

Gatuajme makarona

Si të gatuajmë makarona për bebet? 

Makaronat janë një pjatë e shijshme dhe që mund të konsumohet pa problem nga fëmijët! Rëndësi ka të zgjidhni të duhurat në varësi të moshës së tij.

Për të përgatitur një pjatë të tillë do të mjaftonte një filxhan makarona të cilat mund të zihen me ujë ose me lëng perimesh apo mishi.

Më pas mund të rregulloni pjatën me pure perimesh dhe më pas t’i rregulloni me djath parmixhan si edhe vaj ulliri.

Një alternativë do të ishte që në purenë e perimeve të shtonit edhe pure pule. Mund të përgatitet me lloje të ndryshme perimesh.

Lexoni edhe: 3 receta per mengjesin e bebeve

 
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Tre receta për bebin tuaj,...

Qull drithi me banane Përbërësit: 1. Një gjysëm banane e pjekur 2. Një lugë e vogël me qull (shih recetën nr 2), 3. Një lugë gjelle me qumësht zakonshëm që...

Katër receta për të përgatitur...

Pure e butë frutash : pjeshka, dardha dhe kajsia Përbërësit: Një pjeshkë e pjekur shumë, e butë, 1 dardhë, 2-3 kajsi 2. Qumësht i gjirit, ose formula sipas dëshirës së...

Dy receta puresh për bebin...

Pure me kungull Përbërësit: 1. Një gjysmë litri ujë, 2.100/150 gr. kungull i verdhë, ose jeshil, 3. Dy-tre lugë miell orizi, 4. Një lugë vaj ulliri, 5. .Qumësht gjiri/formule sipas...

Receta të ndryshme supash e...

Krem orizi me kungull Përbërësit: 1. Një fetë kungull i verdhë, ose jeshil, 1/2 karrote, 300 gr. ujë, 2. Dy lugë krem orizi (shih recetën 2), 3. Një lugë vaj...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X