Si të gatuajmë karkaleca me salcë qumështi

0 0

Ka shumë mënyra për përgatitjen e karkalecave, por po ju tregojmë një prej tyre që përgatitet shumë thjesht dhe shpejt.

Përbërësit:

karkaleca sipas sasisë që dëshironi;

1 thelb hudhre;

1 lugë filadeldia;

1/2 gotë qumësht;

kripë.

Përgatitja:

Në një tigan me zjarr të ngadaltë skuqim thelbin e hudhrës të grirë në vajin e ullirit dhe shtojmë karkalecat. I skuqim nga 30 sekonda në secilën anë.

Më pas shtojmë një lugë filadelfia. Kur të jetë shkrirë, shtojmë edhe qumështin dhe do të formohet një masë kremoze.

Karkalecat do të jenë gati për më pak se 5 minuta.

Lexo edhe: Karkalecat në shtatzëni, a e lëndojnë fëmijën?Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Ushqeje shëndetshëm fëmijën tënd, pancake...

Gjatë ditëve të karantinimit, kemi parë shumë personazhe të famshëm dhe jo vetëm të gatuajnë pancake, si një trend që e nisi një nga më të famshmet e botës Kylie...

Mish me qepë nga Alketa...

E keni gatuar drekën për sot? Nëse jo, hidhini një sy kësaj recete të shpejtë, të thjeshtë e të shëndetshme nga Alketa Vejsiu. Mish me qepë Përbërësit: 1 racion mish;...

Petulla sipas metodës së vjetër

 Përmbajnë: 158 kalori; 5.9 gramë yndyra; 21.7 gramë karbohidrate; 4.5 gramë proteina; 38 miligramë kolesterol 504 miligramë natrium. Përbërësit: 1 1/2 gota miell; 3 1/2 lugë çaji sodë buke; 1 lugë...

Si të gatuajmë byrek me...

Përbërësit: 1 pako petë; gjysmë kilogram spinaq; 3 kokrra vezë; 2 copa djathë; pak gjalpë; gjethe qepe (nëse dëshironi); 1 gotë qumësht. Përgatitja: Marrim petët dhe 2-3 prej tyre i...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X