Si të bëni në shtëpi puding të shijshëm me banane?

0 0

Përbërësit

  • 1 pako (140 gramë) me puding të çastit me aromë vanilje;
  • 2 gota qumësht të ftohtë;
  • 1 bidon (0.5 litra) me qumësht të ëmbël të kondesuar;
  • 1 lugë gjelle ekstrakt vanilje;
  • 1 enë me të bardhë veze të rrahur, të futur më herët në ngrirje;
  • 1 pako me biskota;
  • Dhe disa feta banane.

Përgatitja:

  1. Në një tas të madh përzierës, hidhni pluhurin e pudingut me qumështin dhe përziejini për dy minuta. Hidhni edhe qumështin e kondesuar dhe përziejini.
  2. Shtoni ekstraktin e vaniljes.  Më pas në një enë prej qelqi vendosni  një shtresë me biskota, banana dhe më pas hidhni pudingun. Shtoni përsëri biskota sipër nëse dëshironi
  3. Futeni në frigorifer derisa ta shërbeni.

Përmban:

329 kalori; 9.6 gramë yndyrë; 56.9 gramë karbohidrate; 4.2 gramë proteina; 9 mg kolesterol; 205 mg natrium.

Keni nje recete te preferuar te cilen deshironi ta ndani me pernenat.al? Sugjeroni receten tuaj duke klikuar ne kete link, dhe ne do ta publikojme ne www.pernenat.al. Nese deshironi, mund te vendosni edhe emrin tuaj. 🙂

Lexo edhe: Si të përgatisim kek me bananePër të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të përgatisim bakllava me...

Përbërësit: 5-2 kg miell; 5 kokrra vezë; Ujë (masa shihet me sy të lirë sa të zihet një brumë as shumë i fortë as shumë i ujshëm). 2 kg arra....

Si të përgatisim waffle?

Koha e përgatitjes së kësaj recete është 25 minuta. Përmban: 379 kalori; 16.2 gramë yndyra; 47.6 karbohidrate; 10.2 gramë proteina; 113 miligramë kolesterol; 899 miligramë natrium. Përbërësit: 2 tasa miell;...

Petulla sipas metodës së vjetër

 Përmbajnë: 158 kalori; 5.9 gramë yndyra; 21.7 gramë karbohidrate; 4.5 gramë proteina; 38 miligramë kolesterol 504 miligramë natrium. Përbërësit: 1 1/2 gota miell; 3 1/2 lugë çaji sodë buke; 1 lugë...

Si të gatuajmë karkaleca me...

Ka shumë mënyra për përgatitjen e karkalecave, por po ju tregojmë një prej tyre që përgatitet shumë thjesht dhe shpejt. Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb hudhre; 1...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X