Si ta rregullojmë pudrën që na thërrmohet pasi ka rënë?

0 1

E keni parasysh situatën kur pudra kompakte e fytyrës suaj ju ka rënë në dyshemenë e tualetit ose të dhomës së gjumit dhe është thërrmuar e gjitha? Pothuajse të gjithave u ka ndodhur të paktën njëherë diçka e tillë dhe është shumë e sikletshme. Kur diçka e tillë na ka ndodhur kemi menduar se duhet ta hedhim në kosh pudrën, por e paskemi pasur gabim.

Nuk ka më arsye për t’u mërzitur e aq më pak për ta nxjerrë nga përdorimi pudrën tuaj kompakte edhe nëse ajo është thërrmuar e gjtiha përtokë.

Tashmë ka një zgjidhje të thjeshtë e pa shumë kosto.

Ja çfarë ju nevojitet dhe çfarë duhet të bëni

Hapi 1: Hidhni një sasi të vogël alkooli në pudrën tuaj të thyer (mjaftueshëm për të ngopur pluhurin).

Hapi 2:Rrotulloni duke fërkuar alkoolin në pluhur duke përdorur gishtin tuaj derisa të kombinohen, më pas pastroni sipërfaqen për ta bërë atë përsëri të rrafshët.

Hapi 3: Tani hyn në punë durimi juaj. Lëreni mënjanë kutinë e pudrës suaj dhe kthehuni brenda dy orësh, duke i dhënë kohën maksimale për t’u ribërë kompakte përsëri (vendosja në frigorifer do të shpejtojë procesin).

Atëherë, nxitoni!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X