X

Kryesore

Si i veshin çorapet gratë shtatzëna/ VIDEO

 

Komediana Amy Schumer është padyshim një nga gratë shtatzanë që ndan vazhdimisht me ndjekësit e saj momente nga shtatzania, duke i përditësuar ata me të rejat më të fundit.

Këtë konstatim, ajo e ka dëshmuar edhe me postimin e fundit në Instagram, ku tregon sesi të vishni çorpaet në shtaztani.

“Nëse jeni shtatzënë, ashtu si unë dhe ju doni të vishni çorapet tuaja, është e lehtë. Së pari, këmbën e majtë “, thotë ajo ndërsa bën pjesën e parë të punës relativisht shpejt. “Mirë, një shqetësim i vogël, por jo një problem i vërtetë”.

Dhe sapo Schumer mendonte se po ia dilte lehtë, këmba e djathtë  “mori hak”. “Dhe pastaj vazhdojmë me këmbën e djathtë. Duhet vetëm … është e lehtë”, thotë ajo me një sjellje të gëzuar, ndërsa përpiqet, por nuk ia arrin të marrë këmbën e saj të djathtë për të veshur çorapen.

“Dhe kjo është të jesh shtatzënë,” komenton ajo pasi ka shtrënguar këmbën dhe krahun e saj për të marrë çorapen e për të qëndruar në këmbë. Dhe gratë shtatzëna kudo ndihen kështu. Mos kini frikë, nëna, në kohën e duhur fëmija juaj do të jetë më në fund me ju dhe rutina juaj prej dhjetë minutash për të veshur çorapet do të jetë një kujtim i zbehur nga një kohë e largët.

Megjithëse komediania përpiqet të ruajë pozitivitetin, ajo ka kaluar gjithashtu vështirësi gjatë shtatzanisë së saj.

View this post on Instagram

#itssoeasy vid by @kimcaramele

A post shared by @ amyschumer on

Lexo edhe: Veshtiresia ne frymemarrje gjate shtatzanise, perse ndodh?

Comments

comments

Me shume ne: Gjate shtatzanise, Nje guide e pergjithshme, slider
orari i gjumit te femijeve, kur duhet te flene femijet
Bëhet virale tabela e orarit të gjumit të fëmijëve

  Në vitin 2015, një mësuese në një shkollë fillore në Wisconsin ka postuar një tabelë ku paraqiste oraret e...

Close