loading

Si i veshin çorapet gratë shtatzëna/ VIDEO

0 0

 

Komediana Amy Schumer është padyshim një nga gratë shtatzanë që ndan vazhdimisht me ndjekësit e saj momente nga shtatzania, duke i përditësuar ata me të rejat më të fundit.

Këtë konstatim, ajo e ka dëshmuar edhe me postimin e fundit në Instagram, ku tregon sesi të vishni çorpaet në shtaztani.

“Nëse jeni shtatzënë, ashtu si unë dhe ju doni të vishni çorapet tuaja, është e lehtë. Së pari, këmbën e majtë “, thotë ajo ndërsa bën pjesën e parë të punës relativisht shpejt. “Mirë, një shqetësim i vogël, por jo një problem i vërtetë”.

Dhe sapo Schumer mendonte se po ia dilte lehtë, këmba e djathtë  “mori hak”. “Dhe pastaj vazhdojmë me këmbën e djathtë. Duhet vetëm … është e lehtë”, thotë ajo me një sjellje të gëzuar, ndërsa përpiqet, por nuk ia arrin të marrë këmbën e saj të djathtë për të veshur çorapen.

“Dhe kjo është të jesh shtatzënë,” komenton ajo pasi ka shtrënguar këmbën dhe krahun e saj për të marrë çorapen e për të qëndruar në këmbë. Dhe gratë shtatzëna kudo ndihen kështu. Mos kini frikë, nëna, në kohën e duhur fëmija juaj do të jetë më në fund me ju dhe rutina juaj prej dhjetë minutash për të veshur çorapet do të jetë një kujtim i zbehur nga një kohë e largët.

Megjithëse komediania përpiqet të ruajë pozitivitetin, ajo ka kaluar gjithashtu vështirësi gjatë shtatzanisë së saj.

View this post on Instagram

#itssoeasy vid by @kimcaramele

A post shared by @ amyschumer on

Lexo edhe: Veshtiresia ne frymemarrje gjate shtatzanise, perse ndodh?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

7 arsye pse duhet t’I...

Huffington Post shkruan se ka disa arsye pse zgjedhja më e mirë është t’i çoni fëmijët në plazh. Ja cilat janë ato: 1 - Fëmijët mund të eksplorojnë dhe të...

Fushata në tualetet e ambienteve...

Donte Palmer është një baba shembullor, i cili disa herë është bërë viral në rrjet për shkak të kujdesit që tregon për fëmijët e tij. Në një nga postimet e...

Piku i nxehtësisë në verë,...

Mjafton që temperaturat të rriten, siç është normale në këtë periudhë, që fëmijët të jenë në rrezik: foshnjat, në fakt, janë shumë të ndjeshëm ndaj nxehtësisë. Por ka rregulla që...

Pse fëmija juaj qan kur...

Më poshtë, ju tregojmë arsyet e mundshme pse fëmija juaj qan gjatë jashtëqitjes, dhe çfarë mund të bëni për ta rregulluar këtë. Nëse fëmija juaj nuk është në gjendje të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X